Hírek
2024. Január 03. 06:00, szerda |
Belföld
Forrás: MTI
Varga Mihály: újabb 170 milliárd forint uniós forrás érkezett Magyarországra

Újabb 170 milliárd forint uniós forrás érkezett Magyarországra - közölte Varga Mihály pénzügyminiszter a Facebook-oldalán kedden.
A tárcavezető tájékoztatója szerint ezzel az elmúlt napokban "összesen 470 milliárd forint hazánknak járó uniós forrást kaptunk meg".
A múlt hét csütörtökön 779,5 millió euró (300 milliárd forint) érkezett a helyreállítási forrásokból, kedden pedig 445 millió eurót (170 milliárd forintot) utaltak a 2021-2027-es uniós költségvetési időszak keretéből, amelyből 240 millió euró az Integrált Közlekedésfejlesztési Operatív Program Plusz, 205 millió euró a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program Plusz fejlesztéseit segíti - közölte Varga Mihály.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 12. 07:41, kedd | Belföld
Katasztrófavédelem: Budapesten és hét vármegyében lesz szúnyogirtás a héten
A héten öt budapesti kerületben és hét vármegyében lesz szúnyoggyérítés - tájékoztatta a program végrehajtásáért felelős Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) hétfőn az MTI-t.
2025. Augusztus 12. 07:38, kedd | Belföld
Szijjártó Péter az orosz miniszterelnök-helyettessel egyeztetett a közelgő amerikai-orosz csúcstalálkozóról
Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter az orosz miniszterelnök-helyettessel egyeztetett telefonon hétfőn a közelgő amerikai-orosz csúcstalálkozóról.
2025. Augusztus 11. 07:12, hétfő | Belföld
Folytatódik a hőség a héten
2025. Augusztus 10. 08:12, vasárnap | Belföld
Országos tűzgyújtási tilalom lépett életbe
A jelentős nappali felmelegedés és a csapadékhiány miatt vasárnap ismét országos tűzgyújtási tilalom lép életbe - közölte a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) szombaton a honlapján.