Hírek
2020. Május 15. 05:00, péntek |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Változékony lesz az idő a hétvégén

Változékony lesz az idő a hétvégén - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos, középtávú előrejelzéséből, melyet csütörtökön juttattak el az MTI-hez.
Pénteken az északi tájakon délelőtt gyengülő, megszűnő csapadék várható, majd szórványosan záporok, helyenként zivatarok alakulnak ki. A déli megyékben inkább csak késő délutántól, estétől lehet csapadék. Eleinte többfelé élénk, az Alföldön néhol erős lesz a szél, majd délutántól többfelé megerősödik, zivatarban viharossá is fokozódhat. A leghidegebb órákban 5-13 fok lesz. Napközben 14-30 fokig melegszik a levegő, északon, északnyugaton lesz a leghűvösebb, míg délkeleten a legmelegebb idő.
Szombaton néhol kisebb eső, zápor előfordulhat. A minimumhőmérséklet 5-12, a maximumhőmérséklet 16-23 fok között valószínű, északnyugatról délkelet felé haladva várható a melegebb idő.
Vasárnapra virradóra az ország déli felén szórványosan, napközben néhol lehet eső, zápor. Napközben több órára kisüt a nap is. A legalacsonyabb hőmérséklet 7-13, a legmagasabb hőmérséklet 20-25 fok között valószínű - olvasható az előrejelzésben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 10. 08:12, vasárnap | Belföld
Országos tűzgyújtási tilalom lépett életbe
A jelentős nappali felmelegedés és a csapadékhiány miatt vasárnap ismét országos tűzgyújtási tilalom lép életbe - közölte a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) szombaton a honlapján.
2025. Augusztus 10. 08:11, vasárnap | Belföld
Újra működik az EESZT
Energiaügyi Minisztérium: ismét zavartalanul működnek az elektronikus közigazgatási felületek.
2025. Augusztus 10. 08:09, vasárnap | Belföld
Megélénkülőben az ingatlanpiac
Országosan óriási élénkülés tapasztalható az ingatlankeresésekben, a vidéki ingatlanok iránti érdeklődés megközelíti, sok esetben meghaladja a Budapestre és az agglomerációjára vonatkozót
2025. Augusztus 09. 10:36, szombat | Belföld
Hőség - ÉKM: időszakosan felfüggesztik a kamionstopot a hétvégén
A hőség miatt időszakosan feloldják a nehéz tehergépjárművek forgalomkorlátozását szombaton, illetve vasárnap - közölte az Építési és Közlekedési Minisztérium (ÉKM) pénteken az MTI-vel.