Városlista
2026. február 27, péntek - Ákos, Bátor

Hírek

2018. Január 31. 09:44, szerda | Belföld
Forrás: police.hu

Vádemelés az 52 milliós drogfogás után

Vádemelés az 52 milliós drogfogás után

Vádemelést javasolt a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda, miután befejezte a kábítószer birtoklása bűntett miatt folytatott nyomozást.

A Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda (KR NNI) különösen jelentős mennyiségre elkövetett kábítószer birtoklása bűntett megalapozott gyanúja miatt folytatott nyomozást egy 49 éves bolgár állampolgár ellen.

A férfi tavaly június 13-án jelentkezett belépésre Szerbia irányából a Röszkei határátkelőhelyen. A Nemzeti Adó- és Vámhivatal munkatársai a férfi személyautójában szállított zenekari hangfalakban elrejtve kábítószergyanús anyagot találtak.

A KR NNI nyomozói az intézkedések során az öt hangfalból, 50 csomagban összesen nettó 23,7 kilogramm kannabiszt foglaltak le, melynek értéke 52 millió forint.
A nyomozás során a szintén bolgár állampolgárságú megbízó személyét is megállapították. Nemzetközi bűnügyi együttműködés keretében a keletkezett információkat a magyar rendőrök átadták a bolgár hatóságoknak.

A KR NNI Nemzetközi Bűnözés Elleni Főosztály a különösen jelentős mennyiségre elkövetett kábítószer birtoklása bűntett miatt folytatott eljárást befejezte és a nyomozás iratait január 30-án a férfival szemben vádemelési javaslattal megküldte a Csongrád Megyei Főügyészségnek.

Címkék: drog, kábítószer, röszke

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 27. 12:00, péntek | Belföld

NGM-helyettes államtitkár: a reptéri fejlesztések célja, hogy Magyarország a régió légiközlekedési központjává váljon

A reptéri fejlesztések célja, hogy a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér a régió utasforgalmi és teherszállítási csomópontjává váljon

2026. Február 26. 09:00, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: elrendeltem a kritikus energetikai infrastruktúra védelmének megerősítését

Orbán Viktor kormányfő elrendelte a kritikus energetikai infrastruktúra védelmének megerősítését - erről a miniszterelnök számolt be a Facebook-oldalára feltöltött videóban szerdán, a védelmi tanács ülése után.