Hírek
2021. Január 01. 10:00, péntek |
Külföld
Forrás: Kovács Andrea, az MTI tudósítója jelenti - illusztráció: mti
Ukrajnában ismét megközelítette a tízezret a napi új fertőzöttek száma

Tovább gyorsult a koronavírus-járvány terjedése Ukrajnában, csütörtökre megint csaknem tízezer új fertőzöttet és több mint kétszáz elhunytat jegyeztek fel egy nap alatt, ismét jelentősen nőtt viszont a gyógyultak száma.
A hivatalosan közölt adatok alapján az elmúlt napon 9699 esettel 1 055 047-re nőtt az azonosított fertőzöttek száma, az elhunytaké pedig újabb 209 áldozattal 18 533-ra. Eddig 709 993-an gyógyultak meg, közülük előző nap csaknem 12 ezren, az aktív betegek száma így több mint kétezerrel 326 521-re csökkent.
A legtöbb új esetet, több mint 1300-at az elmúlt napon ismét az ország legfertőzöttebb területéről, a fővárosból jelentették, velük együtt az azonosított fertőzöttek száma Vitalij Klicsko főpolgármester tájékoztatása szerint Kijevben már meghaladta a 111 ezret, az elhunytaké pedig 22-vel 1919-re emelkedett.
Előző nap az országban ismét sok, 2704 koronavírusos, illetve fertőzésgyanús új beteg került kórházba.
Az egészségügyi minisztérium közölte, hogy Ukrajna megállapodott a Sinovac kínai gyógyszergyártó céggel több mint 1,9 millió dózis koronavírus-ellenes vakcina megvásárlásáról, az első szállítmány megérkezésére februárban számítanak. Makszim Sztepanov egészségügyi miniszter csütörtöki tájékoztatóján hozzáfűzte, hogy még további külföldi gyártóvállatokkal is tárgyalnak oltóanyagvásárlásról. Emlékeztetett arra, hogy várhatóan márciusban érkezik meg Ukrajnába a COVAX nemzetközi kezdeményezésen keresztül a már megígért, ingyenes 8 millió dózis vakcina első adagja. Az ukrán kormány reményei szerint a COVAX-on keresztül még további 8 millió ingyen oltóanyaghoz juthat majd az ország.
Sztepanov ismét megerősítette, hogy az állami pénzen beszerzett vakcinákkal ingyenesen oltják be a lakosságot, elsőként az egészségügyi alkalmazottakat, az időseket és a krónikus betegeket.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Február 14. 07:30, péntek | Külföld
Donald Trump szerint Szaúd-Arábiában lehet az első találkozója Vlagyimir Putyinnal
Szaúd-Arábiában jöhet létre az első Trump-Putyin találkozó az új amerikai adminisztráció idején - ezt Donald Trump amerikai elnök közölte szerdán újságírókkal a Fehér Házban.
2025. Február 13. 07:11, csütörtök | Külföld
Amerikai védelmi miniszter: Ukrajna 2014 előtti határaihoz való visszatérés irreális célkitűzés
Ukrajna 2014 előtti határaihoz való visszatérés irreális célkitűzés, és ennek az illuzórikus célnak a hajszolása csak meghosszabbítja a háborút és még több szenvedést okoz
2025. Február 13. 07:03, csütörtök | Külföld
Meghívta Moszkvába Donald Trumpot Vlagyimir Putyin
Vlagyimir Putyin orosz elnök telefonbeszélgetést folytatott amerikai hivatali partnerével, Donald Trumppal, és meghívta őt Moszkvába - közölte szerdán Dmitrij Peszkov, a Kreml szóvivője.
2025. Február 12. 07:44, szerda | Külföld
Izraeli kormányfő: Ha szombatig nem adják át a túszokat, újrakezdődik a háború
Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnök bejelentette, hogy ha a Hamász palesztin terrorszervezet szombatig nem adja át Izraelnek a túszait, akkor Izrael újraindítja a háborút a Gázai övezetben.