Városlista
2026. július 12, vasárnap - Izabella

Hírek

2018. Március 24. 06:49, szombat | Belföld
Forrás: mti - fotó: pixabay/luboshouska

Újjáélesztik a Bogyiszlói Holt-Dunát

Újjáélesztik a Bogyiszlói Holt-Dunát

A Terület- és Településfejlesztési Operatív Program 140 millió forintos támogatásával revitalizálják a Bogyiszlói Holt-Dunát, a projekt során kotrást végeznek, és partvédelmi rendszert alakítanak ki.

A beavatkozásokra azért van szükség, mert a Holt-Dunát - más holtágakhoz hasonlóan - a feliszapolódás megszűnéssel fenyegeti - mondta Tóth István, a Tolna megyei település polgármestere az MTI-nek. A vízfolyásnak a település felőli, keleti partján pedig a hullámverés csuszamlást okoz a parton, és a víz magántelkekre is benyúlik - tette hozzá.

Az 52 hektáros holtág medrében mintegy 600 ezer köbméter iszap halmozódott fel; a projekt keretében part menti kotrással néhány ezer köbméternyit emelnek ki a mederből. A part "elhabolását" akác cölöpsor kiépítésével akadályozzák meg - ismertette.

A tervek szerint júliusban kezdődő, és ősszel befejeződő projekt keretében négyszáz méteren felújítják a parti sétányt, csónakkikötőt, strandöltözőket alakítanak ki, és szabadtéri bútorokat helyeznek el.

A Bogyiszlói-holtág különlegessége, hogy a Duna szabályozása előtt, a 19. század elején természetes úton fűződött le a folyóról. A Natura 2000 hálózathoz tartozó, népszerű horgászvíz a Bogyiszlói-csatornán a Duna magas vízállása esetén kap vízutánpótlást, az árral rendszerint - a telepített pontyok mellé - dunai fajok, csuka, harcsa, süllő ivadékai is érkeznek a holtágba.

Címkék: bogyiszló, duna, holt-duna

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 12. 13:00, vasárnap | Belföld

MTVA: a közszolgálati hírszolgáltatás összehangoltan és fokozatosan újraindul a közmédia felületein

Megkezdődött a hírszolgáltatás fokozatos újraindítása az M1 képernyőjén, a közmédia rádiós felületein, valamint a digitális platformokon

2026. Július 12. 10:00, vasárnap | Belföld

Magyar Péter: hétfőn az Országgyűlés elfogadja az alaptörvény 17. módosítását

Hétfőn az Országgyűlés elfogadja az alaptörvény 17. módosítását. A köztársasági elnöknek öt napja lesz, hogy aláírja azt. Ha nem teszi meg, akkor megindítható ellene a megfosztási eljárás

2026. Július 11. 14:00, szombat | Belföld

Orbán Anita: a Nyugat-Balkán uniós csatlakozása Európa versenyképességét is erősíti

A Nyugat-Balkán térségének stabilitása Magyarország és egész Európa biztonságát, uniós csatlakozása pedig Európa versenyképességét is erősíti

2026. Július 11. 13:00, szombat | Belföld

UniCredit: idén 1,3 százalékkal, jövőre 2,5 százalékkal bővülhet a magyar gazdaság

Idén a magyar GDP-növekedése 1,3 százalékos lehet, majd jövőre a beruházások fellendülésével 2,5 százalékra javul