Hírek
2017. Május 26. 18:59, péntek |
Külföld
Forrás: Gazda Árpád, az MTI tudósítója jelenti:
Tovább nőtt a kanyarós megbetegedések száma Romániában

Egy hét alatt 310-zel nőtt a kanyarós megbetegedések száma Romániában, és a járvány immár 27 ember életét követelte - derült ki a közegészségügyi intézet honlapján közölt pénteki összesítésből.
A statisztika szerint a betegség tavaly februári megjelenése óta immár 6434 megbetegedést regisztráltak. A betegség legutóbbi, 27. halálos áldozata egy négy hónapos dél-romániai csecsemő, aki a 17 éves, beoltatlan édesanyjától kapta el a fertőző betegséget.
A járvány Románia csaknem teljes területére kiterjedt, ám a Magyarországgal határos nyugati megyékben észlelték a legtöbb megbetegedést. A bánsági Temes és Krassó-Szörény megyében 1065, illetve 1045 kanyarós beteget, Arad megyében 896-ot, Szatmárban pedig 639-et regisztráltak. Temes és Arad megyében volt a legtöbb (8 illetve 5) halálos áldozata a kórnak.
A statisztikából kiderül: a kanyaró a tíz év alatti gyermekeket veszélyezteti leginkább. A megbetegedettek 76 százaléka ebbe a korosztályba tartozik.
A 2016 februárjában indult járvány a múlt év végéig 1969 megbetegedést okozott, az idei év első hónapjaiban nőtt meg ugrásszerűen a megbetegedések száma. Április közepén egyetlen hét alatt csaknem hétszáz új beteget regisztráltak.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 14. 07:18, kedd | Külföld
Összeütközött két gyorsvonat Kelet-Szlovákiában, a magyar határ közelében, sok a sérült
2025. Október 14. 07:13, kedd | Külföld
Izraeli-palesztin - Aláírták Sarm es-Sejkben a gázai tűzszüneti megállapodást
Aláírta hétfőn Sarm es-Sejkben a gázai tűzszüneti megállapodást Donald Trump amerikai elnök, Recep Tayyip Erdogan török államfő, Abdel-Fattáh esz-Szíszi egyiptomi elnök és Tamím bin Hamad Ál Száni katari emír.
2025. Október 13. 07:51, hétfő | Külföld
A zárolt orosz vagyoneszközök Ukrajna javára tervezett felhasználásáról tárgyalt a brit kormányfő az ukrán elnökkel
A zárolt orosz állami vagyoneszközök Ukrajna javára tervezett felhasználásáról tárgyalt Keir Starmer brit miniszterelnök Volodimir Zelenszkij ukrán államfővel.
2025. Október 13. 07:48, hétfő | Külföld
A Hamász átadta az első hét izraeli túszt a Nemzetközi Vöröskereszt képviselőinek
A Hamász iszlamista terrorszervezet átadta az izraeli túszok első, hétfős csoportját a Nemzetközi Vöröskereszt képviselőinek a Gázai övezet északi részén.