Városlista
2025. augusztus 13, szerda - Ipoly

Hírek

2019. Január 24. 17:30, csütörtök | Belföld
Forrás: mti - fotó: pixabay

Több mint hétszázezren látogattak tavaly az Országházba

Több mint hétszázezren látogattak tavaly az Országházba

Több mint 700 ezren látogattak tavaly az Országházba, a látogatók húsz százaléka magyar volt, 23 százaléka pedig az Európai Unión kívüli országokból érkezett - közölte az Országgyűlés sajtóirodája csütörtökön az MTI-vel.

A közleményben azt írták, 2014 óta folyamatosan növekszik a látogatók száma, akkor 477 078-an, 2015-ben 524 629-en, 2016-ban 582 930-an, 2017-ben pedig 647 255-en látogatták meg a Parlament épületét.

Az intézmény 2018-ban a csoportos látogatások alkalmával több mint 46 ezer magyar iskolást fogadott. A spanyol, olasz és orosz nyelvű idegenvezetésre jelentkezők száma az átlagnál jobban emelkedett az előző évben - fűzték hozzá.

Kitértek arra is, hogy az Országház a TripAdvisor turisztikai weboldal 2018-as listáján Európa ötödik, a világ tizedik legnépszerűbb nevezetességeként szerepelt.

A Steindl Imre-program keretében 2014-ben készült el az Országház idegenforgalmi központja, amely az alapvető szolgáltatások - fogadótér, jegypénztár, ajándékbolt, kávézó - mellett magában foglalja a magyar parlamentarizmus kialakulásának és fejlődésének emlékeit bemutató Országgyűlési Múzeumot is - olvasható a közleményben.

Címkék: országház, parlament

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 13. 07:35, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: Magyarország segítséget nyújt Montenegrónak az erdőtüzek megfékezésében

Magyarország segítséget nyújt Montenegrónak az erdőtüzek megfékezésében, a légierő egy tűzoltási munkákban használható helikoptert küld az országba hétfős legénységgel

2025. Augusztus 13. 07:34, szerda | Belföld

AM: befejeződött a nyári aratás, kedvezőek a hozamok

A napokban befejeződött a nyári aratás Magyarországon, a rendelkezésre álló adatok alapján kedvezően alakulnak az idei betakarítás hektáronkénti hozamai és az össztermés az előzetes várakozásokhoz képest

2025. Augusztus 13. 07:32, szerda | Belföld

Hungrail: kritikus helyzetben a hazai vasúti árufuvarozás