Városlista
2025. augusztus 13, szerda - Ipoly

Hírek

2017. Június 08. 07:36, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Több mint félmillió autó készült tavaly Magyarországon

Több mint félmillió autó készült tavaly Magyarországon

A három magyarországi autógyárban, a győri Audiban, a kecskeméti Mercedesben és az esztergomi Suzukiban tavaly több mint félmillió autó készült, és az említett cégek újabb beruházásokat terveznek profitjukból

- írta csütörtöki számában a Világgazdaság. A Suzuki 211 ezer, a Mercedes 190 ezer, az Audi 123 ezer új autóval járult hozzá az ágazat tavalyi teljesítményéhez.

Mindhárom cég nyereséggel zárta az évet, összesített bevételük a cégbírósági adatok szerint közel 13 milliárd euró volt, adózás előtti profitjuk pedig megközelítette a félmilliárd eurót.

Czechmeister Mónika, az Audi Hungaria kommunikációs vezetője a lapnak elmondta, hogy folyamatban van az e-motorok gyártásának előkészítése, és mivel jövőre új modell sorozatgyártása kezdődik, új karosszériagyárat is építettek.

A Mercedes-Benz Manufacturing Hungary Kft. kecskeméti üzemét kibővítik, és jövőre új üzem építését is megkezdik - emlékeztetett a Világgazdaság.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 12. 07:41, kedd | Belföld

Katasztrófavédelem: Budapesten és hét vármegyében lesz szúnyogirtás a héten

A héten öt budapesti kerületben és hét vármegyében lesz szúnyoggyérítés - tájékoztatta a program végrehajtásáért felelős Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) hétfőn az MTI-t.

2025. Augusztus 12. 07:38, kedd | Belföld

Szijjártó Péter az orosz miniszterelnök-helyettessel egyeztetett a közelgő amerikai-orosz csúcstalálkozóról

Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter az orosz miniszterelnök-helyettessel egyeztetett telefonon hétfőn a közelgő amerikai-orosz csúcstalálkozóról.

2025. Augusztus 11. 07:12, hétfő | Belföld

Folytatódik a hőség a héten

2025. Augusztus 10. 08:12, vasárnap | Belföld

Országos tűzgyújtási tilalom lépett életbe

A jelentős nappali felmelegedés és a csapadékhiány miatt vasárnap ismét országos tűzgyújtási tilalom lép életbe - közölte a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) szombaton a honlapján.