Városlista
2026. február 27, péntek - Ákos, Bátor

Hírek

2018. November 27. 05:00, kedd | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Több mint ezer diák vett részt a Zsebpénzügyes vetélkedőn

Több mint ezer diák vett részt a Zsebpénzügyes vetélkedőn

Több mint 1000 középiskolás diák vett részt az idén a pénzügyi tudatosság erősítését szolgáló Zsebpénzügyes vetélkedőn, az országos fordulón a Budai Ciszterci Szent Imre Gimnázium csapata szerezte meg az első helyezést

- közölte a verseny szervezője hétfőn az MTI-vel. Az Intrum követeléskezelő vállalat második alkalommal szervezte meg a Zsebpénzügyes vetélkedőt, amelyet 2017-ben azzal a céllal indított, hogy játékos formában mélyítse el a középiskolások pénzügyi ismereteit.

2018-ban az ország 149 iskolájából, 345 csapat jelentkezett, mindegyikben három 16 évesnél idősebb diák mutathatta be tudását. Az idén másfélszer annyian regisztráltak a versenyre, mint tavaly - tájékoztattak a közleményben.

Az Intrum az Intrum Justitia és a Lindroff egyesülésével 2017. júniusában jött létre, ezzel Európa vezető követeléskezelési szolgáltatásokat nyújtó vállalatcsoportja lett. A stockholmi központú egyesített vállalatcsoport Európa 24 országában közel 8000 munkavállalót foglalkoztat.

Címkék: diák, vetélkedő, zebpénz

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 27. 12:00, péntek | Belföld

NGM-helyettes államtitkár: a reptéri fejlesztések célja, hogy Magyarország a régió légiközlekedési központjává váljon

A reptéri fejlesztések célja, hogy a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér a régió utasforgalmi és teherszállítási csomópontjává váljon

2026. Február 26. 09:00, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: elrendeltem a kritikus energetikai infrastruktúra védelmének megerősítését

Orbán Viktor kormányfő elrendelte a kritikus energetikai infrastruktúra védelmének megerősítését - erről a miniszterelnök számolt be a Facebook-oldalára feltöltött videóban szerdán, a védelmi tanács ülése után.