Hírek
2016. Július 31. 21:42, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti
Több megyében is másodfokú riasztások a heves zivatarok miatt
Több megyében másodfokú riasztásokat adott ki a heves zivatarok veszélye miatt vasárnap este a meteorológiai szolgálat, a területeken a következő órákban jégeső is lehet.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat MTI-hez eljuttatott veszélyjelzése szerint másodfokú figyelmeztetés van érvényben Budapesten és Pest, valamint Fejér, Komárom-Esztergom, Nógrád, Somogy és Veszprém megyében, míg Baranya, Bács-Kiskun, Győr-Moson-Sopron, Tolna, Vas és Zala megyében elsőfokú a figyelmeztetés.
Emellett a fővárosban, továbbá Pest, Baranya, Bács-Kiskun, Fejér, Győr-Moson-Sopron, Komárom-Esztergom, Nógrád, Somogy, Tolna, Vas, Veszprém és Zala megyében a felhőszakadás veszélye miatt is elsőfokú figyelmeztetés van érvényben.
A meteorológiai szolgálat közölte: éjszaka hidegfront vonul át az országon intenzív zivatarokkal, viharos széllel, néhol jégesővel. A Dunántúlon - kiemelten a Dunántúl középső és északi részén - egyre többfelé alakulnak ki zivatarok, több helyen óránként 60-70, esetleg 80-90 kilométeres széllökésekkel. Helyenként rövid idő alatt 20-30 milliméternél is több csapadék hullhat, néhol 1-2 centiméteres átmérőnél nagyobb jég is társul a zivatarokhoz.
Az éjszaka a záporos, zivataros zóna a középső országrészre is átterjedhet. Hétfőn reggel a középső országrészben, az Északi-középhegységben, délelőtt általában a keleti megyékben van a legnagyobb esély zivatar kialakulására, egy-egy helyen 20-25 milliméter feletti csapadék is hullhat. Hétfőn a délutáni, késő délutáni órákig főként északkeleten, keleten, illetve délen alakulhatnak ki elszórtan zivatarok - tették hozzá.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 15. 13:00, hétfő | Belföld
Kármán András: a kormány nyilvánosságra hozza a helyreállítási tervet
Nyilvánosságra hozza Magyarország helyreállítási tervét a következő napokban a kormány, amely az európai uniós források hazahozatalának feltétele.
2026. Június 15. 06:38, hétfő | Belföld
OGY - Elfogadhatja az alaptörvény tizenhatodik módosítását a parlament
Elfogadhatja az alaptörvény tizenhatodik módosítását az Országgyűlés hétfőn.
2026. Június 14. 15:00, vasárnap | Belföld
Elstartolt Sármellékről az első antalyai charterjárat
A török Tailwind légitársaság által üzemeltetett Boeing 734-es felszállásával indult el szombaton Sármellékről az Itaka Magyarország első antalyai charterjárata.
2026. Június 14. 10:00, vasárnap | Belföld
Fidesz-kongresszus - Orbán Viktor: sohasem hátrálok meg, kuruc vagyok
Sohasem hátrálok meg, kuruc vagyok, és csak a nemzeti politika érdekel, se pénz, se az európai pozíciók, se a nemzetközi elismerés nem csábít
