Hírek
2024. Szeptember 04. 08:08, szerda |
Belföld
Forrás: MTI
Szalay-Bobrovniczky Kristóf: megvan az ezredik szerződéses területvédelmi tartalékos

A két hónapja indított Szeretem, Megvédem! elnevezésű kampány hatására sok ezren érdeklődtek, több ezren jelentkeztek. Kedden pedig átléptük az ezer szerződést kötött területvédelmi katona létszámot
- mondta Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter a Magyar Honvédség YouTube-on közzétett keddi videójában.
A miniszter kiemelte, az önkéntes szervezésű haderő felállítása óta ilyen rövid idő alatt ennyi önkéntes még nem jelentkezett a Magyar Honvédségbe.
Szalay-Bobrovniczky Kristóf megköszönte azoknak, akik már szerződést kötöttek, majd hozzátette, hogy várnak mindenkit, aki a Magyar Honvédségben önkéntes területvédelmi tartalékosként szeretné szolgálni a hazáját.
"A békéhez erő kell, folytatjuk a munkát"
- hangsúlyozta a tárcavezető.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 14. 19:53, kedd | Belföld
Startra készek a turisztikai hitelek
5 egyszerű lépésben, maximum 15 napos ügyintézési határidővel juthatnak kedvező kamatozású hitelhez a turisztikai ágazat szolgáltatói. Október15-től két termék lesz elérhető.
2025. Október 14. 07:16, kedd | Belföld
Az OTP és a magyar állam közösen újítja fel a gödöllői kastélyt
A 20. század nem a mecénások évszázada volt a magyar műemléktörténetben, de ez a korszak most véget ért.
2025. Október 14. 07:14, kedd | Belföld
Orbán Viktort dicsérte Donald Trump
Orbán Viktor egy nagyszerű vezető - jelentette ki Donald Trump amerikai elnök hétfőn az egyiptomi Sarm-es-Sejkben rendezett békekonferencián.
2025. Október 14. 07:08, kedd | Belföld
Orbán Viktor: ha nincs tárgyalás, nincs béke
Ha nincs tárgyalás, nincs béke - írta Orbán Viktor miniszterelnök hétfő este a Facebookon közzétett bejegyzésében.