Városlista
2026. április 13, hétfő - Ida

Hírek

2017. Szeptember 24. 14:01, vasárnap | Külföld
Forrás: mti

Szakértő szerint romlott Németország közbiztonsága

Szakértő szerint romlott Németország közbiztonsága

Jelentősen romlott a közbiztonság Németországban a migránsok tömeges befogadása óta - mondta Georg Spöttle biztonságpolitikai szakértő vasárnap reggel az M1 aktuális csatornán.

A szakértő szerint nőtt a kábítószerrel való visszaélések, a zaklatások, a nemi erőszakok és a rablások száma az országban.

A felsorolt bűncselekményeket elsősorban migránsok követik el - tette hozzá.

Szólt arról is, jelenleg senki nem tudja megbecsülni, hogy mennyi migráns van az országban, a szám valahol 1,5 és 2,1 millió között lehet; a pontos számot azért sem lehet megállapítani, mert sokan hamis személyazonossággal tartózkodnak Németországban.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 13. 12:00, hétfő | Külföld

Brit miniszterelnök: Magyarország és az európai demokrácia történelmi pillanata Magyar Péter választási győzelme

Keir Starmer brit miniszterelnök szerint Magyar Péter választási győzelme történelmi pillanat, nem csupán Magyarország, hanem az európai demokrácia számára is.

2026. Április 13. 10:00, hétfő | Külföld

Választás 2026 - Ursula von der Leyen: Magyarország Európát választotta

Magyarország Európát választotta - írta X-bejegyzésében az Európai Bizottság elnöke vasárnap este a magyarországi parlamenti választások eredményeire reagálva.

2026. Április 10. 13:00, péntek | Külföld

Donald Trump a NATO-ra is helyezett nyomásgyakorlás szükségességéről írt közösségi oldalán

Donald Trump amerikai elnök a NATO-ra is helyezett nyomásgyakorlás szükségességéről szóló bejegyzést tett közzé csütörtökön internetes közösségi oldalán.