Hírek
2018. December 20. 17:08, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Sorra dőlnek meg az áramfogyasztási rekordok decemberben
Sorra dőlnek meg az eddigi decemberi áramfogyasztási rekordok a hideg miatt - közölte a Magyar Villamosenergia-ipari Átviteli Rendszerirányító Zrt. (Mavir) csütörtökön az MTI-vel.
A közlemény szerint a rendszerirányító december 19-én 6869 megawatt értéket regisztrált, amely a valaha mért legmagasabb rendszerterhelési adat Magyarországon. Az ok az év végi hajrában, a hideg időjárásban és az ünnepi díszkivilágításban keresendő – vélte a Mavir.
A cégnek 1955 óta vannak rendszerterhelési adatai, s eddig a legmagasabb érték december 14-én volt, amikor 6854 megawatt volt a terhelés, de ez is megdőlt néhány nappal később.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 12. 13:00, vasárnap | Belföld
MTVA: a közszolgálati hírszolgáltatás összehangoltan és fokozatosan újraindul a közmédia felületein
Megkezdődött a hírszolgáltatás fokozatos újraindítása az M1 képernyőjén, a közmédia rádiós felületein, valamint a digitális platformokon
2026. Július 12. 10:00, vasárnap | Belföld
Magyar Péter: hétfőn az Országgyűlés elfogadja az alaptörvény 17. módosítását
Hétfőn az Országgyűlés elfogadja az alaptörvény 17. módosítását. A köztársasági elnöknek öt napja lesz, hogy aláírja azt. Ha nem teszi meg, akkor megindítható ellene a megfosztási eljárás
2026. Július 11. 14:00, szombat | Belföld
Orbán Anita: a Nyugat-Balkán uniós csatlakozása Európa versenyképességét is erősíti
A Nyugat-Balkán térségének stabilitása Magyarország és egész Európa biztonságát, uniós csatlakozása pedig Európa versenyképességét is erősíti
2026. Július 11. 13:00, szombat | Belföld
UniCredit: idén 1,3 százalékkal, jövőre 2,5 százalékkal bővülhet a magyar gazdaság
Idén a magyar GDP-növekedése 1,3 százalékos lehet, majd jövőre a beruházások fellendülésével 2,5 százalékra javul
