Városlista
2026. július 13, hétfő - Jenő

Hírek

2016. Június 19. 09:14, vasárnap | Életmód
Forrás: mti

Sokszor elkésnek a fiatalok szexuális felvilágosításával

Sokszor elkésnek a fiatalok szexuális felvilágosításával

Timmermann Gábor szülész, nőgyógyász szerint a szülők, de sokszor az iskola is elkésik a fiatalok szexuális felvilágosításával, és sok a tévhit a fiatalok körében.

A szakorvos az M1 aktuális csatorna szombat délelőtti műsorában azt mondta, az egyik legelterjedtebb tévhit, hogy megszakított közösüléssel biztosan elkerülhető a nem kívánt terhesség, pedig ennek a módszernek gyenge a hatékonysága.

Beszélt arról is, hogy prevenciós programot indítottak, amelynek keretében iskolákban hívják fel a figyelmet a szexuális úton terjedő betegségek és a nem kívánt terhesség megelőzésére. Ennek tapasztalata az, hogy a szülők későn beszélnek erről a fiatalokkal, és sokszor az iskolában is későn kerül szóba a szexualitás.

Timmermann Gábor azt mondta, Hollandiában az "abortuszturizmus" ellenére is kevesebb az abortusz, mint itthon, mert ott az oktatásra nagy hangsúlyt fektetnek, 18 éves lányoknak már ingyenes a fogamzásgátló tabletta, a szórakozóhelyeken pedig ingyen lehet automatából óvszerhez jutni.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 12. 15:00, vasárnap | Életmód

A balatonfüredi Kisfaludy Strand a Balaton legjobb strandja

A balatonfüredi Kisfaludy Strand nyerte el a Balaton Legjobb Strandja 2026. címet, az elismerést pénteken Fonyódon adták át a Balatoni Szövetség (BSZ) Kék Hullám Zászló díjkiosztó rendezvényén.

2026. Július 12. 13:00, vasárnap | Életmód

Kisebb földrengés volt Magyarországon hajnalban

2026. Július 11. 15:00, szombat | Életmód

Kékszalag - Módosítani kellett az útvonalat az alacsony vízállás miatt

Módosítani kellett az 58. Kékszalag Raiffeisen Nagydíj vitorlásverseny útvonalát a Balaton alacsony vízállása miatt.

2026. Július 09. 17:00, csütörtök | Életmód

Ismét a japán kultúrát bemutató Manga Napot rendez a Néprajzi Múzeum

Ismét a hagyományos és kortárs japán kultúrát bemutató Manga Nappal várja az érdeklődőket július 25-én a Néprajzi Múzeum - közölte az intézmény szerdán az MTI-vel.