Hírek
2017. Október 20. 19:25, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Sokfelé ismét sűrű köd várható

A tartós, sűrű köd miatti figyelmeztetést szombatra is a fél országra kiadta az Országos Meteorológiai Szolgálat.
Az MTI-hez eljuttatott veszélyjelzésükben azt írták: péntek éjjel az ország északi felében ismét több helyen képződik tartós, sűrű köd, amely szombaton napközben a legtöbb helyen - kivéve az északnyugati régiót - a péntekihez képest hamarabb feloszlik.
A sűrű köd veszélye miatt Budapestre, valamint Pest, Borsod-Abaúj-Zemplén, Fejér, Győr-Moson-Sopron, Heves, Jász-Nagykun-Szolnok, Komárom-Esztergom, Nógrád, Szabolcs-Szatmár-Bereg, Vas, Veszprém és Zala megyére adtak ki figyelmeztetést. Ezeken a területeken arra kell készülni, hogy csak pár száz méter lehet a látótávolság.
Az előrejelzés szerint szombaton általában csak rövidebb időre bukkanhat elő a nap, de délnyugaton kevesebb lesz a felhő, ott várható a legtöbb napsütés. Számottevő csapadék délutánig sehol sem lesz, majd délután és este az északi, északkeleti megyékben elszórtan kisebb eső, zápor előfordulhat.
Szombaton a legalacsonyabb hőmérséklet általában 3-9 Celsius-fok között alakul. Napközben 15-21 fokig melegszik a levegő.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 17. 08:44, vasárnap | Belföld
Búcsúzik a forróság: vasárnap országszerte felfrissül az idő
Napközben azonban már nemcsak nyugatra, hanem az egész országba megérkezik a várva várt felfrissülés.
2025. Augusztus 17. 08:42, vasárnap | Belföld
Orbán szerint Putyin és Trump találkozója után biztonságosabb lett a világ
A világ ma biztonságosabb hely, mint tegnap volt - írta Orbán Viktor miniszterelnök a Facebook-oldalán szombaton.
2025. Augusztus 16. 09:04, szombat | Belföld
Keleti Pályaudvar - Késnek a vonatok
Biztosítóberendezési hiba lassítja a vonatok fogadását és indulását a budapesti Keleti pályaudvarnál - közölte a Mávinform péntek délután a honlapján.