Hírek
2012. Február 08. 13:33, szerda |
Kék hírek
Forrás: mno.hu/MTI
Robbanás a tanyán, többszörös lábtörést szenvedett az idős nő
Súlyosan megsérült egy idős asszony, amikor mórahalmi otthonának melléképületében felrobbant egy kazán kedden este – tájékoztatta a rendőrség az MTI-t.
A helyszíni szemle adatai szerint kedd este 8 óra körül a hetvenesztendős nő a tanya melléképületében akarta begyújtani a fűtőberendezést, amely felrobbant. Az asszony súlyos sérülést, többszörös lábtörést szenvedett – mondta el Tuczakov Szilvána, a Csongrád Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője. A mentők a sérült asszonyt kórházba szállították.
A detonációt feltehetően jégdugó okozhatta, mivel a vegyes tüzelésű kazánt már hetek óta nem használták – közölte az alezredes. A rendőrség közigazgatási eljárás keretében vizsgálja az eset körülményeit.
Hétfőre virradóra Szentesen egy férfi halálát okozta kazánrobbanás, ezért a szóvivő felhívta a figyelmet, hogy a rendkívüli hideg időre tekintettel a régebb óta nem használt fűtőberendezést begyújtás előtt minden esetben mutassák meg szakembernek, hiszen a berendezés csőrendszere eljegesedhet, amely jégdugó kialakulásához vezethet.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 12. 14:00, vasárnap | Kék hírek
Megtalálták az igazoltató rendőrt elgázoló sofőrt
Megtalálták azt a férfit, aki csütörtökön elgázolt egy igazoltató rendőrt, majd megállás nélkül elhajtott - közölte szombaton a Tolna Vármegyei Rendőr-főkapitányság.
2026. Július 11. 12:00, szombat | Kék hírek
Letartóztattak egy doktornőt, aki megölhetett egy embert a Szent János Kórházban
A Tények információi szerint emberölés történhetett a Szent János Kórházban, az ügyben egy 32 éves orvosnőt gyanúsítanak
2026. Július 10. 12:00, péntek | Kék hírek
Ügyészség: terrorcselekmény elkövetésével fenyegetés bűntette miatt indult nyomozás Szakács István ellen
2026. Július 09. 07:00, csütörtök | Kék hírek
BM: az ismert aktivistával szembeni ügyben a rendőrség az ügyészséggel egyeztetve járt el
Az ismert aktivistával szembeni ügyben a nyomozóhatóság valamennyi érdemi eljárási cselekményt az ügyészséggel egyeztetve hajtott végre - tájékoztatta a Belügyminisztérium (BM) szerdán az MTI-t.
