Hírek
2017. December 30. 13:02, szombat |
Belföld
Forrás: mti
Riasztották a Gripeneket egy utasszállító repülőgép miatt
Riasztották a honvédség Gripen vadászgépeit szombat délelőtt, miután egy Boeing 748 típusú utasszállító repülőgép Magyarország légteréhez közeledve nem létesített kapcsolatot időben a polgári légi irányítással.
A Honvédelmi Minisztérium az MTI-hez eljuttatott közleményében ismertette: az Egyesült Államokból Bahreinbe tartó utasszállító 10 óra 29 perckor lépett be Szlovákia felől Magyarország légterébe. A repülőgép a repülési tervtől nem tért el, azonban csak a határ átlépése után vette fel a kapcsolatot a polgári légi irányítással, ezért riasztották a Gripen légvédelmi készültséget.
A riasztás után a Gripenek visszatértek a kecskeméti repülőbázisra. A civil repülőgép Magyarország légteréből kilépve folytatta útját Bahrein felé - közölte a szaktárca.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 28. 07:29, péntek | Belföld
Magyarország újabb négymilliárd forintos mezőgazdasági támogatási programot indít Bosznia-Hercegovinában
2025. November 28. 07:28, péntek | Belföld
Orbán Viktor: azért utazok Moszkvába, hogy biztosított legyen Magyarország energiaellátása
Azért utazok Moszkvába, hogy télre is, és a következő évre is biztosított legyen Magyarország energiaellátása, megfizethető áron -
2025. November 27. 07:38, csütörtök | Belföld
Jövő héten létrejöhet a megállapodás a 2026. évi minimálbér- és garantált bérminimum emelés mértékéről
Akár már a jövő héten létrejöhet a megállapodás a 2026. évi minimálbér- és garantált bérminimum emelés mértékéről
