Hírek
2016. Szeptember 18. 05:00, vasárnap |
Életmód
Forrás: mti
Óránként egy halálesetért a stroke felelős
Magyarországon évente 45 ezren kerülnek kórházba stroke miatt, óránként egy halálesetért felelős a betegség - mondta Bereczki Dániel, a Magyar Stroke Társaság elnöke az M1 aktuális csatornán szombat este.
Hozzátette, ma már tízezer alatt van azoknak a száma, akik belehalnak a stroke-ba, ami jelentős csökkenés 1980-hoz képest, amikor évente mintegy 24 ezren haltak meg ebben a betegségben.
Mint mondta, ennek oka, hogy az emberek egyre komolyabban veszik a kockázati tényezőket, elsősorban a magas vérnyomást, cukorbetegséget, a szívritmuszavart, és a magatartásbeli tényezők között a dohányzást.
Nem csak az idősebbek vannak kitéve a stroke veszélyének, Magyarországon az esetek több mint 10 százaléka 50 éves kor alatt, több mint 27 százaléka munkaképes korban jelentkezik - mutatott rá.
Kitért arra, hogy a stroke három fő tünete, amikor azonnal mentőt kell hívni, mert 3 óra van az eredményes beavatkozásra, az egyik oldali végtag meggyengülése, a száj félrehúzódása és a beszéd elakadása.
A szakértő elmondta, a betegek csak 5 százaléka kapta meg a vérrögoldó kezelést tavaly, mert későn mentek kórházba. Az európai átlag 10 százalék, tehát vannak még feladatok - jegyezte meg.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 28. 16:00, csütörtök | Életmód
MOHU: idén már több mint 80 millió forint gyűlt össze a rászorulók támogatására palackvisszaváltásokból
2026 első felében már több mint 80 millió forint gyűlt össze rászoruló gyermekek és családok támogatására palackvisszaváltásokból - közölte a MOHU szerdán az MTI-vel.
2026. Május 28. 12:00, csütörtök | Életmód
A TikTok harmadik éve a legértékesebb kínai márka
A TikTok idén már a harmadik egymást követő évben volt a legértékesebb márka Kínában a Brand Finance China 500 összeállítása szerint.
2026. Május 26. 17:00, kedd | Életmód
Magyar-török hadifesztivál Tatán
2026. Május 26. 14:00, kedd | Életmód
A Szegedi Szabadtéri Játékokon ad filmzenekoncertet a Budafoki Dohnányi Zenekar
A Szegedi Szabadtéri Játékokon ad filmzenekoncertet Guido Mancusi oszták-olasz zeneszerző vezényletével a Budafoki Dohnányi Zenekar július 24-én - tájékoztatták a szervezők az MTI-t.
