Városlista
2026. július 12, vasárnap - Izabella

Hírek

2022. Május 24. 14:04, kedd | Kék hírek
Forrás: infovárosok/police.hu

Oltás nélkül szereztek védettségi igazolványt

Oltás nélkül szereztek védettségi igazolványt

Három személy ellen folyik büntetőeljárás, akik jogosulatlanul jutottak védettségi igazolványhoz. A rendőrök az ellen a férfi ellen is nyomoznak, aki segítséget nyújtott nekik ebben.

A Nemzeti Védelmi Szolgálat feljelentése alapján indult eljárásban a Tatai Rendőrkapitányságon közokirat-hamisítás bűntett elkövetésének gyanúja miatt a nyomozók két nőt és egy férfit hallgattak ki gyanúsítottként, akik védőoltás felvétele nélkül jutottak védettségi igazolványhoz. M. Renáta, F. Csaba és Sz. Zsuzsanna kihallgatásuk során beismerő vallomást tettek – közölte a rendőrség.

A nyomozás során kiderült, hogy a valótlan adatokat egy háziorvos nevében, az ő tudtán kívül, a belépési adatait használva egy 50 éves férfi töltötte fel az elektronikus rendszerbe, ezzel segítve M. Renáta, F. Csaba és Sz. Zsuzsanna védettségi igazolványhoz való hozzájutását.

A férfi gyanúsítotti kihallgatása során beismerő vallomást tett, ellene információs rendszerbe adat jogosulatlan bevitelével elkövetett védettségi igazolással való visszaélés bűntettének elkövetése miatt indult büntetőeljárás.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 12. 14:00, vasárnap | Kék hírek

Megtalálták az igazoltató rendőrt elgázoló sofőrt

Megtalálták azt a férfit, aki csütörtökön elgázolt egy igazoltató rendőrt, majd megállás nélkül elhajtott - közölte szombaton a Tolna Vármegyei Rendőr-főkapitányság.

2026. Július 11. 12:00, szombat | Kék hírek

Letartóztattak egy doktornőt, aki megölhetett egy embert a Szent János Kórházban

A Tények információi szerint emberölés történhetett a Szent János Kórházban, az ügyben egy 32 éves orvosnőt gyanúsítanak

2026. Július 09. 07:00, csütörtök | Kék hírek

BM: az ismert aktivistával szembeni ügyben a rendőrség az ügyészséggel egyeztetve járt el

Az ismert aktivistával szembeni ügyben a nyomozóhatóság valamennyi érdemi eljárási cselekményt az ügyészséggel egyeztetve hajtott végre - tájékoztatta a Belügyminisztérium (BM) szerdán az MTI-t.