Hírek
2011. Július 20. 14:25, szerda |
Belföld
Forrás: OrientPress
Önkéntesek tisztítják meg a veszprémi Völgyikút parkot
Több mint 800 szavazattal Veszprém nyerte meg a WWF Facebook oldalán meghirdetett szavazást, Gyöngyöst és Székesfehérvárt megelőzve. Így a NaturAqua önkéntes napot július 23-án a Völgyikút parkban tartják meg.
A WWF Facebook oldalán meghirdetett szavazást több mint 800 vokssal Veszprém nyerte. Gyöngyöst és Székesfehérvárt megelőzve, így a NaturAqua önkéntes napot július 23-án a Völgyikút parkban tartják meg. A zöldterület egy még természetes formájában hagyott, bakonyi erdőrészletet rejt alig pár percre a városközponttól. Ez a dús aljnövényzetű, sűrűn benőtt erdő nem csak a páramegtartást segíti, de ideális élőhely az állatoknak is.
A parkban a NaturAqua és a WWF önkéntesei cserjéket és évelőket ültetnek a sétányok mentén. A fák hűs árnyékában pihenőszigetet helyeznek ki, rendezik a patak medrét, lefestik a padokat és korlátokat, és a szemetet is összeszedik.
Az önkéntesek jelentkezését az onkentes@wwf.hu e-mail címen várják.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 03. 10:00, vasárnap | Belföld
Magyar Péter: Radnai Márk és Rost Andrea is kormánybiztos lesz
2026. Május 02. 15:00, szombat | Belföld
Hegedűs Zsolt: a kórházak legyenek tiszták, biztosítsák az alapvető higiénés feltételeket!
2026. Május 02. 14:00, szombat | Belföld
Tanács Zoltán: szabad tudomány nélkül nincs szabad ország
Új fejezetet kell nyitni a kormány és a tudomány viszonyában, olyan oktatási rendszert kell építeni, amely képes kinevelni a 21. század tudósait, szabad tudomány nélkül nincs szabad ország
2026. Május 02. 09:11, szombat | Belföld
Választás 2026 - Jogerős az országgyűlési választás eredménye
Jogerőssé vált az április 12-ei országgyűlési választás eredménye, miután a Kúria a választás országos listás eredményét megállapító határozat ellen benyújtott két jogorvoslati kérelmet elutasította pénteken.
