Városlista
2025. december 22, hétfő - Zéno

Hírek

2017. December 06. 07:39, szerda | Helyi
Forrás: hvg

Nincs vége: még a mostaninál is sokkal drágábbak lehetnek a lakások

Nincs vége: még a mostaninál is sokkal drágábbak lehetnek a lakások

Ötödével is nőhet a lakások ára - figyelmeztetnek a szakértők.

Egyre közelebb kerül az új lakások piaca a 2019 végi határidőhöz, amikor lejár a kedvezményes 5 százalékos áfa. Ha nem hosszabbítják meg a kedvezményt, akkor 2020-tól 21 százalékkal drágábbak lehetnek a lakások, ami a keresletet is visszavetheti – írta azingatlan.com.

A bizonytalanság miatt még nincs is olyan beruházás, amelyben 2020 utáni átadással hirdetnének lakásokat.

Azokat a lakásokat azonban, amelyeket 2019 első félévéig terveznek átadni, vélhetően nem érinti az áfakulcs változása, még egy esetleges csúszás esetén sem. Ennek ellenére az új lakások vásárlóinak mindenképpen érdemes az adásvételi szerződésben előre tisztázniuk az eladóval, hogy kit milyen felelősség és fizetési kötelezettség terhel, ha az esetleges csúszások miatt csak 2020 után készül el a lakás és a vásárlásról szóló végleges számla.

Az új lakások négyzetméterára Újbudán átlagosan 678 ezer, Angyalföldön 688 ezer forint volt a hónap elején, a fővárosban pedig átlagosan 668 ezer forintot kell fizetni egy négyzetméternyi új lakásért. A nagyvárosok közül Győrben 338, Kecskeméten 411, Debrecenben pedig 396 ezer forintnál jártak a négyzetméterárak. A legolcsóbban Egerben lehet új lakáshoz jutni, itt átlagosan 304 ezer forintba kerül egy négyzetméter.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 21. 10:03, vasárnap | Kék hírek

Újabb gyanúsított a Szőlő utcai ügyben

Rendész bántalmazott a napokban egy fiatalkorú fogvatartottat a Budapesti Javítóintézetben, ezzel az úgynevezett Szőlő utcai ügy gyanúsítottjainak száma kilencre emelkedett a Budapesti Regionális Nyomozó Ügyészségen

2025. December 21. 10:02, vasárnap | Belföld

Nyolcszáz hátrányos helyzetű gyereket láttak vendégül a Parlamentben

Nyolcszáz hátrányos helyzetű magyarországi és határon túli gyereket látott vendégül a Parlamentben az Országgyűlés Hivatala és a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat (NGYSZ) szombaton.

2025. December 21. 10:01, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: ha nincs Fidesz, nincs parti

Ha nincs Fidesz, akkor nincs egymillió munkahely, nincs biztos időskor, de van háború és jó sok migráns; ha nincs Fidesz, nincs parti