Hírek
2016. Május 06. 11:53, péntek |
Külföld
Forrás: mti
Motoros bandák közötti leszámolás lehetett a frankfurti lövöldözés
A szervezett bűnözéssel kapcsolatba hozott motoros bandák közötti leszámolás lehetett a Frankfurtban csütörtökön történt lövöldözés a németországi nagyváros rendőrsége szerint
- jelentette pénteken a Hessischer Rundfunk (HR) tartományi közszolgálati médiatársaság.A HR hessenschau.de című hírportáljának beszámolója szerint a rendőrség kizártnak tartja, hogy az esetnek iszlamista vagy szélsőjobboldali háttere lehet.
A frankfurti belvárosban csütörtök délután ismeretlenek tüzet nyitottak egy terepjáró utasaira. Egy 20 éves és egy 41 éves férfi súlyosan megsérült, de nincsenek életveszélyben. Egyelőre nem ismert, hogy hányan ültek a terepjáróban, és azt sem tudni, hogy hányan támadtak rájuk. A nyomozást péntekre virradó éjjel is folytatták, házkutatásokat is tartottak - mondta egy rendőrségi szóvivő. Részleteket a nyomozás érdekeire hivatkozva nem közölt.
A Bild című lap szerint éjjel házkutatást tartottak egy helyszínen, amelyet motoros bandák találkozóhelyeként tartanak számon. A Bild online kiadásában megjelent beszámoló szerint a rendőrség régóta tart attól, hogy Frankfurt térségében "háború" kezdődik motoros klubok, bandák között. Főleg a Hells Angels és az Osmanen Germania - egy németországi törökök által alapított új nemzetközi csoport - konfliktusa ad okot aggodalomra.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 13. 12:00, hétfő | Külföld
Brit miniszterelnök: Magyarország és az európai demokrácia történelmi pillanata Magyar Péter választási győzelme
Keir Starmer brit miniszterelnök szerint Magyar Péter választási győzelme történelmi pillanat, nem csupán Magyarország, hanem az európai demokrácia számára is.
2026. Április 13. 10:00, hétfő | Külföld
Választás 2026 - Ursula von der Leyen: Magyarország Európát választotta
Magyarország Európát választotta - írta X-bejegyzésében az Európai Bizottság elnöke vasárnap este a magyarországi parlamenti választások eredményeire reagálva.
2026. Április 11. 10:21, szombat | Külföld
Zelenszkij: Ukrajna tavasszal befejezi a Barátság kőolajvezeték javítását
2026. Április 10. 13:00, péntek | Külföld
Donald Trump a NATO-ra is helyezett nyomásgyakorlás szükségességéről írt közösségi oldalán
Donald Trump amerikai elnök a NATO-ra is helyezett nyomásgyakorlás szükségességéről szóló bejegyzést tett közzé csütörtökön internetes közösségi oldalán.
