Városlista
2025. augusztus 12, kedd - Klára

Hírek

2019. Március 19. 14:02, kedd | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: police.hu

Letartóztatták az újszülöttje megölésével gyanúsított sárkeresztúri nőt

Letartóztatták az újszülöttje megölésével gyanúsított sárkeresztúri nőt

Egy hónapra elrendelte a bíróság kedden annak a sárkeresztúri nőnek a letartóztatását, akit azzal gyanúsítanak, hogy szombat hajnalban a Fejér megyei Zichyújfaluban megfojtotta életképes újszülöttjét.

A Székesfehérvári Járásbíróság a szökés, elrejtőzés veszélye miatt rendelte el a gyanúsított letartóztatását. A végzést minden érintett tudomásul vette – tájékoztatta a Székesfehérvári Törvényszék az MTI-t.

A Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság tizennegyedik életévét be nem töltött személy sérelmére elkövetett emberölés bűntette miatt folytat nyomozást a nő ellen.

Az alapos gyanú szerint a fiatal nő tavaly nyáron lett várandós a barátjától, de ezt előtte és a környezete előtt is eltitkolta, terhesgondozáson nem vett részt, orvosi ellátásban nem részesült. Barátja nevelőapjának ingatlanában volt, amikor elkezdődött a vajúdás. Titokban a melléképületbe ment, megszülte a gyermeket, és egy műanyagcsővel megfojtotta. A holttestet otthagyta, majd rosszullétre hivatkozva a barátjával hazavitette magát.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 12. 07:41, kedd | Belföld

Katasztrófavédelem: Budapesten és hét vármegyében lesz szúnyogirtás a héten

A héten öt budapesti kerületben és hét vármegyében lesz szúnyoggyérítés - tájékoztatta a program végrehajtásáért felelős Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) hétfőn az MTI-t.

2025. Augusztus 12. 07:38, kedd | Belföld

Szijjártó Péter az orosz miniszterelnök-helyettessel egyeztetett a közelgő amerikai-orosz csúcstalálkozóról

Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter az orosz miniszterelnök-helyettessel egyeztetett telefonon hétfőn a közelgő amerikai-orosz csúcstalálkozóról.

2025. Augusztus 11. 07:12, hétfő | Belföld

Folytatódik a hőség a héten

2025. Augusztus 10. 08:12, vasárnap | Belföld

Országos tűzgyújtási tilalom lépett életbe

A jelentős nappali felmelegedés és a csapadékhiány miatt vasárnap ismét országos tűzgyújtási tilalom lép életbe - közölte a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) szombaton a honlapján.