Városlista
2026. február 10, kedd - Elvira

Hírek

2025. Július 16. 07:34, szerda | Belföld
Forrás: MTI

Lázár János: Magyarország újra édesvíz-nagyhatalom lehet

Lázár János: Magyarország újra édesvíz-nagyhatalom lehet

Magyarország egykor édesvíz-nagyhatalom volt, és újra az lehet - írta az építési és közlekedési miniszter kedden a Facebook-oldalán.

Lázár János azt írta, hogy a klímaváltozás miatt ma az aszály és elsivatagosodás kihívást jelent a gazdálkodóknak, a vízgazdálkodás modernizálásához pedig tározók építése és öntözőrendszerek telepítése szükséges.

Megyaszón a Harangod-Mag Kft. élen jár ebben a munkában: 300 ezer köbméterrel növelte a tárolókapacitást, és 150 hektárral bővítette az öntözhető területet mintegy 1,4 milliárd forint hazai és uniós forrásból - emelte ki a miniszter.

Hozzátette, Sárossy Ferenc vezetése alatt a vállalkozás nemcsak a vízgazdálkodásban, hanem a helyi munkahelyek biztosításában is kulcsszerepet játszik.

A kormány pedig nem csak Megyaszón segít: 2025-ben is mentesítjük a mezőgazdasági termelőket a vízdíj megfizetése alól, ami 10 milliárd forintos terhet vesz le a gazdálkodókról - hangoztatta Lázár János.

Címkék: Lázár János

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 09. 12:00, hétfő | Belföld

MNB: a bizonytalan világgazdasági környezetben felértékelődött a tartalékok szerepe

A bizonytalan világgazdasági környezetben felértékelődnek a stabilitást erősítő tényezők, így a tartalékok szintje is, amely Magyarországon történelmi csúcson, 56 milliárd euró fölött van

2026. Február 09. 10:00, hétfő | Belföld

NGM: nincs megállapodás az Alibabával Magyarország-pótdíjról - a fogyasztók megtévesztése elfogadhatatlan

Nincs és nem is volt semmilyen megállapodás a magyar állam és az Alibaba között \"Magyarország-pótdíj\" felszámításáról, a fogyasztók félrevezetésére alkalmas gyakorlat pedig elfogadhatatlan

2026. Február 08. 18:00, vasárnap | Belföld

Soltész Miklós: a magyarországi szlovákok számíthatnak a magyar kormányra

A magyarországi szlovákok számíthatnak a magyar kormányra; az együttműködés minden területen jelen van - mondta a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára szombaton Békéscsabán.