Hírek
2017. Március 04. 12:14, szombat |
Belföld
Forrás: mti
Lakástűz miatt ki kellett üríteni egy zalaegerszegi tízemeletes házat

Egy embert kórházba vittek, több mint kilencven lakónak pedig ideiglenesen el kellett hagynia az otthonát szombat hajnalban Zalaegerszegen, miután kigyulladt egy tízemeletes épület legfelső szintjén egy szoba
- tájékoztatta a Zala Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság szóvivője az MTI-t. Cseresznyés Dániel közölte: a Madách Imre utcai épület tizedik emeletén egy tizenkét négyzetméteres szoba égett teljes terjedelmében. A tűzoltók két gépjárműfecskendővel, egy magasból mentő járművel, vízszállító járművel és a katasztrófavédelmi műveleti szolgálattal fél órás oltással tudták megakadályozni, hogy a lángok továbbterjedjenek.
Az oltás idejére a háztömbben élő kilencvenhárom embernek el kellett hagynia az épületet, ők alig egy órával később visszatérhettek lakásukba. A mentők a kigyulladt lakásban élő nőt sokkos állapota miatt kórházba vitték.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 14. 19:53, kedd | Belföld
Startra készek a turisztikai hitelek
5 egyszerű lépésben, maximum 15 napos ügyintézési határidővel juthatnak kedvező kamatozású hitelhez a turisztikai ágazat szolgáltatói. Október15-től két termék lesz elérhető.
2025. Október 14. 07:16, kedd | Belföld
Az OTP és a magyar állam közösen újítja fel a gödöllői kastélyt
A 20. század nem a mecénások évszázada volt a magyar műemléktörténetben, de ez a korszak most véget ért.
2025. Október 14. 07:14, kedd | Belföld
Orbán Viktort dicsérte Donald Trump
Orbán Viktor egy nagyszerű vezető - jelentette ki Donald Trump amerikai elnök hétfőn az egyiptomi Sarm-es-Sejkben rendezett békekonferencián.
2025. Október 14. 07:08, kedd | Belföld
Orbán Viktor: ha nincs tárgyalás, nincs béke
Ha nincs tárgyalás, nincs béke - írta Orbán Viktor miniszterelnök hétfő este a Facebookon közzétett bejegyzésében.