Hírek
2023. Január 05. 08:02, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Kilőtték a margitszigeti vaddisznót
Kilőtték a Margitszigeten kószáló vaddisznót szerda este - közölte a Budapesti Rendőr-főkapitányság a police.hu oldalon.
Azt írták, hogy a mintegy 150 kilogrammos állatot vadász lőtte ki.
Délután elrendelték a Margitsziget lezárását, mert többen bejelentést tettek egy szabadon kószáló, nagy testű vaddisznóról.
Valamivel öt óra előtt feloldották a forgalomkorlátozást. A rendőrség akkor azt írta, hogy a terület átvizsgálása során nem találták a vaddisznót, a szakember véleménye szerint a jól úszó állat már elhagyhatta a szigetet.
Az esti közlés szerint a továbbra is a helyszínen járőröző rendőrök hét órakor jelentették, hogy egy vadász a Duna-parton három lövéssel kilőtte a vaddisznót, a tetem a Pest felőli oldalon elmerült a folyóban.
A kép csak illusztráció - Pixabay
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 14. 14:00, kedd | Belföld
Lannert Judit: a gyermekek, a pedagógusok és az iskolák vannak az új oktatáspolitika fókuszában
Az új szemlélet középpontjában a gyermekek, a pedagógusok és az iskolák állnak - közölte az oktatási és gyermekügyi miniszter hétfőn a Facebook-oldalán.
2026. Július 14. 14:00, kedd | Belföld
Az EU jóváhagyta a Magyar Fejlesztési Bank számára előirányzott kétmilliárd eurós magyar állami tőkeinjekciót
Az Európai Bizottság, az uniós állami támogatási szabályok alapján, jóváhagyta a Magyarország által a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) számára nyújtott kétmilliárd eurós, mintegy 760 milliárd forintos tőkeinjekciót
2026. Július 14. 11:00, kedd | Belföld
Orbán Viktor: Magyarországnak joga van ellenállni és meg is fogja tenni
Ha a köztársasági elnököt erőszakkal megfosztják a hivatalától, akkor Magyarországnak joga van ellenállni.
