Városlista
2026. február 27, péntek - Ákos, Bátor

Hírek

2021. Március 07. 14:09, vasárnap | Belföld
Forrás: infováros/police.hu

Kiemelt ellenőrzést tartanak a rendőrök az utakon

Kiemelt ellenőrzést tartanak a rendőrök az utakon

Országszerte kiemelten ellenőrzik a rendőrök március 8 és 14. között a passzív biztonsági eszközök használatát közútjainkon.

Az Európai Közlekedésrendészeti Szervek Hálózata (ROADPOL) március 8. és 14. között Seatbelt elnevezéssel hirdetett fokozott ellenőrzést, amelyhez a magyar rendőrség is csatlakozik.

A rendőrség Magyarország egész területén a passzív biztonsági eszközök használatának közúti ellenőrzését végzi. Az európai szintű ellenőrzés keretében elsősorban a biztonsági öv, a gyermekbiztonsági rendszer, valamint segédmotorosoknál és motorosoknál a bukósisak használatát vizsgálják az egyenruhások – közölte a rendőrség.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 27. 12:00, péntek | Belföld

NGM-helyettes államtitkár: a reptéri fejlesztések célja, hogy Magyarország a régió légiközlekedési központjává váljon

A reptéri fejlesztések célja, hogy a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér a régió utasforgalmi és teherszállítási csomópontjává váljon

2026. Február 26. 09:00, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: elrendeltem a kritikus energetikai infrastruktúra védelmének megerősítését

Orbán Viktor kormányfő elrendelte a kritikus energetikai infrastruktúra védelmének megerősítését - erről a miniszterelnök számolt be a Facebook-oldalára feltöltött videóban szerdán, a védelmi tanács ülése után.