Hírek
2018. December 11. 12:10, kedd |
Külföld
Forrás: Gazda Árpád, az MTI tudósítója jelenti - illusztráció: pixabay
Két nap alatt két medvét gázoltak el erdélyi utakon
Romániában egyre több gondot okoz a túlszaporodott medveállomány.
Vasárnap késő este a Brassót Kézdivásárhellyel összekötő 11-es országúton, Székelyföld határának közelében egy olasz állampolgár gázolt el személygépkocsival egy több mint 300 kilogrammos medvét, és a vadat ezután a szembejövő gépkocsi is elütötte.
Személyes sérülés nem történt, de a medve nem élte túl a balesetet.
Hétfőn este a Szeben megyei Bürkös (Barghis) falu határában ütötte el egy gépkocsi az úton sétáló medvét. Személyi sérülés ebben a balesetben sem történt. A megsérült állat az út melletti bozótba húzódott vissza, ahonnan kedd reggelre eltűnt.
Az Agerpres híre szerint Szeben megyében az év eleje óta már hat medvét gázoltak el autóval. A balesetekben négy medve elpusztult, kettő megsérült és elmenekült.
Múlt kedden Brassóban keltett riadalmat egy medve, mely fényes nappal egy bevásárlóközpont parkolójába tévedt, majd egy forgalmas úton menekült el a helyszínről.
A környezetvédelmi tárca 2016 előtt évente 400-450 medve kilövésére adott engedélyt a vadásztársaságoknak, ekkor azonban a Ciolos-kormány a populációt szabályozó medvevadászatot is betiltotta. Egy tavalyi becslés szerint Romániában mintegy 6800 medve él.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 22. 16:00, péntek | Külföld
A német kancellár társult uniós tagságot javasol Ukrajnának a teljes csatlakozásig
2026. Május 21. 16:00, csütörtök | Külföld
Szerb elnök: nem mennek jól a tárgyalások a Mollal
Nem haladnak jól a tárgyalások a Mol magyar olajipari vállalat és a szerb kormány között a Szerbiai Kőolajipari Vállalat (NIS) részvényeinek megvásárlásáról - közölte a szerb köztársasági elnök szerdai sajtótájékoztatóján.
2026. Május 19. 12:00, kedd | Külföld
Havasi Bertalan feljelentést tett Magyar Péter ellen hivatali visszaélés miatt
Havasi Bertalan, a Miniszterelnöki Kabinetiroda korábbi helyettes államtitkára hétfőn az I. kerületi rendőrkapitányságon feljelentést tett Magyar Péter miniszterelnök ellen hivatali visszaélés miatt.
