Hírek
2021. Április 22. 15:19, csütörtök |
Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Késelés történt egy holland menekülttáborban
Heten megsérültek a hollandi Echt településen fekvő menekülttáborban szerda este történt késelés folyamán - tájékoztatott a Dutchnews holland hírportál csütörtökön rendőrségi forrásokra hivatkozva.
Ketten közülük életveszélyes sérüléseket szenvedtek.
A feltételezett elkövetőt, a tábor 24 éves lakóját a rendőrség letartóztatta, a bűncselekmény oka egyelőre nem ismert. A rendőrségi közlemény szerint a bűncselekmény súlyossága miatt a hatóságok regionális vészhelyzetet hirdettek.
A hatóságok arról is tájékoztattak, hogy több mentőautót és egy helikoptert rendeltek a menekülttáborhoz, továbbá Németországból is érkezett mentőszolgálat a sebesültek ellátására, akiket a közeli kórházba szállítottak. Az épület azon részét, ahol az incidens történt, lezárták a hatóságok, az ott tartózkodókat egy másik részlegbe telepítettek át.
A település polgármestere, Jos Hessels szerint a központ több tucat lakója szemtanúja volt a támadásnak, ezért pszichológiai segítséget kell kapniuk.
"A tábor lakói kis területen élnek, többnek traumatikus múltja van. Nem könnyű itt sem az életük, gyakoriak a konfliktusok - nyilatkozta, hozzátéve, hogy az ilyen súlyos esetek kivételesek.
A befogadóközpontban jelenleg 400 hollandiai menekültstátuszt igénylő különféle nemzetiségű ember él együtt.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 13. 12:00, hétfő | Külföld
Brit miniszterelnök: Magyarország és az európai demokrácia történelmi pillanata Magyar Péter választási győzelme
Keir Starmer brit miniszterelnök szerint Magyar Péter választási győzelme történelmi pillanat, nem csupán Magyarország, hanem az európai demokrácia számára is.
2026. Április 13. 10:00, hétfő | Külföld
Választás 2026 - Ursula von der Leyen: Magyarország Európát választotta
Magyarország Európát választotta - írta X-bejegyzésében az Európai Bizottság elnöke vasárnap este a magyarországi parlamenti választások eredményeire reagálva.
2026. Április 11. 10:21, szombat | Külföld
Zelenszkij: Ukrajna tavasszal befejezi a Barátság kőolajvezeték javítását
2026. Április 10. 13:00, péntek | Külföld
Donald Trump a NATO-ra is helyezett nyomásgyakorlás szükségességéről írt közösségi oldalán
Donald Trump amerikai elnök a NATO-ra is helyezett nyomásgyakorlás szükségességéről szóló bejegyzést tett közzé csütörtökön internetes közösségi oldalán.
