Városlista
2026. május 28, csütörtök - Emil, Csanád

Hírek

2025. Március 01. 08:17, szombat | Belföld
Forrás: MTI

Karácsony Gergely: készülünk a 30. Budapest Pride-ra

Karácsony Gergely: készülünk a 30. Budapest Pride-ra

Készülünk a 30. Budapest Pride-ra, mert az, hogy idén is lesz Pride Budapesten, pont olyan magától értetődő, mint két ember szerelme - írta Karácsony Gergely főpolgármester pénteken Facebook-oldalán.

"Készülünk a 30. Budapest Pride-ra, mert az, hogy idén is lesz Pride Budapesten, pont olyan magától értetődő, mint két ember szerelme, pont annyira nyilvánvaló, mint hogy ebben a városban senki, de senki nem szenvedhet hátrányt amiatt, amiben hisz, ahová született, és hogy kit szeret" - fogalmazott a főpolgármester.

Hozzátette: persze megint úgy van, hogy amikor sokasodnak a bajok az országban, akkor felerősödnek a hatalom lejáratókampányai és kirekesztő tettei. "De ha beletörődünk, hogy ebben az országban a törvény már nem a polgárokat védi a hatalomtól, hanem a hatalmat a polgároktól, akkor mindenünk rá fog menni, ami nekünk fontos" - írta.

Úgy fogalmazott: Budapesten pontosan tudjuk, hogy amikor mindenki egyenlő bánásmódban részesül, amikor mindenki emberi méltósága, hite, vallása, meggyőződése, orientációja tiszteletben van tartva, akkor beszélhetünk szabadságról. Amikor senkit nem érhet igazságtalan megkülönböztetés, akkor beszélhetünk az igazság érvényesüléséről - hangsúlyozta.

"Szóval, bárki bármit mond, Budapesten, ebben a sokszínűségére büszke, szabad városban idén júniusban is lesz örömünnep, lesz szeretetünnep, lesz szabadságünnep, vagyis lesz Pride. Még az is lehet, hogy nagyobb, mint eddig bármikor…" - írta Karácsony Gergely.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 27. 14:00, szerda | Belföld

Magyar Péter felmentette a TEK főigazgatói tisztségéből Hajdu Jánost

Magyar Péter május 27-vel felmentette Hajdu János tábornokot a Terrorelhárítási Központ (TEK) főigazgatói pozíciójából - tudatta a kormányfő kedd este a Facebook-oldalán.

2026. Május 27. 12:00, szerda | Belföld

Megjelent a Klebelsberg Központ és a tankerületi központok működésének felülvizsgálatáról szóló kormányhatározat

A kormány felülvizsgálja a Klebelsberg Központ és a tankerületi központok működését. Az erről szóló kormányhatározat a Magyar Közlönyben jelent meg kedden.

2026. Május 27. 11:00, szerda | Belföld

Tarr Zoltán: költségvetési biztost kap az MTVA és az NMHH

2026. Május 27. 09:00, szerda | Belföld

Meteorológia: szerdán hevesebb zivatarok lehetnek a nyugati és a keleti határszélen

Hevesebb zivatarok alakulhatnak ki szerdán a Dunántúl nyugati, délnyugati részein és az északkeleti határ közelében - derül ki a HungaroMet Zrt. keddi veszélyjelzéséből.