Városlista
2026. április 13, hétfő - Ida

Hírek

2011. November 19. 14:30, szombat | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Jövőre lehet új megállapodásunk a Nemzetközi Valutaalappal

Jövőre lehet új megállapodásunk a Nemzetközi Valutaalappal

Magyarországnak nincs szüksége kölcsönre, a Nemzetközi Valutaalappal egyfajta pénzügyi biztosításról tárgyalunk – jelentette ki tegnap Orbán Viktor.

Kósa Lajos, a Fidesz ügyvezető alelnöke szerint hazánk olyan megállapodásokat köthet a költségvetés finanszírozása érdekében, amelyek érdemben nem csökkentik a kormány gazdasági mozgásterét - írja a Magyar Hírlap.

A gazdasági tárca közölte, a kormány megkezdte a tárgyalásokat a Nemzetközi Valutaalappal.„Majd meglátjuk”, hogy diktálhat-e az IMF, hiszen „többet az ország gazdasági önállóságát senki sem korlátozhatja” – mondta tegnap az MR1-Kossuth rádió műsorában Orbán Viktor miniszterelnök a szerződés feltételeiről. A kormányfő közölte: a magyar gazdaságot erős alapok jellemzik, s a kormány nem akarja feladni a „szabad kéz politikáját”. A Nemzetközi Valutaalappal egyfajta pénzügyi biztosításról tárgyalnak, amelyre a gazdasági növekedés beindításához van szükség. Orbán szerint Magyarországon a következő évben rendkívül aktív gazdaságpolitikára lesz szükség, különben a gazdaság növekedése igazodik az eurózóna tagállamainak lassú növekedéséhez.

Emlékeztetett: Magyarország másfél százalékosra tervezett GDP-növekedését a német gazdaság hivatalos prognózisa után módosíthatja a magyar kormány. Kósa Lajos, a Fidesz ügyvezető alelnöke az M1 Ma reggel című műsorában kiemelte: Magyarország nem adhatja fel alaptörekvéseit, kizárólag olyan megállapodásokat köthet a költségvetés finanszírozása érdekében, amelyek érdemben nem csökkentik a kormány gazdasági fennhatóságát, önállóságát, s amelyek lehetővé teszik, hogy az adósságkezeléssel, a gazdaság- és családtámogatással, a munkahelyteremtéssel és a nyugdíjrendszerrel kapcsolatos programjait folytatni tudja a kabinet. Az új megállapodás várhatóan a jövő év első hónapjaiban köttetik meg – közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium. A Matolcsy György vezette tárca megerősítette: a magyar gazdaság a piacról finanszírozza magát, nem függ mások jóindulatától.

OrientPress Hírügynökség

Címkék: IMF, Magyarország

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 13. 09:16, hétfő | Belföld

Kilőtt a forint a választási eredmény hírére

Négy éve nem volt ilyen erős a magyar fizetőeszköz.

2026. Április 13. 07:08, hétfő | Belföld

Választás 2026 – 96,89 százalékos feldolgozottság - Tisza kétharmad

Az országos listákra leadott szavazatok 96,89 százalékos feldolgozottságánál a pártlistákra leadott szavazatok száma a következő a Nemzeti Választási Iroda adatai szerint:

2026. Április 13. 07:07, hétfő | Belföld

Magyar Péter: a Tisza-kormány minden magyart képviselni fog

A Tisza-kormány minden magyart képviselni fog - jelentette ki Magyar Péter vasárnap este Budapesten, pártja eredményváró rendezvényén.

2026. Április 12. 22:58, vasárnap | Belföld

Történelmi részvétel mellett nyert a Tisza Párt, új korszak kezdődhet Magyarországon

Óriási fölénnyel, minden bizonnyal kétharmados többséget szerzett a Tisza Párt.