Hírek
2020. Június 13. 12:02, szombat |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: katasztrófavédelem
Jelentősen csökkent a súlyos közúti balesetek száma márciusban
Jelentősen csökkent a sérüléssel járó balesetek száma a közutakon márciusban a koronavírus-járvány miatt – mondta Szatmári-Margitai Gergely ügyvéd szombat reggel az M1-en.
Az ügyvéd elmondta, Magyarországon átlagosan havonta 1400-1500 személyi sérüléssel járó baleset történik; márciusban ez a szám 855-re csökkent.
Kitért arra is, hogy bár a balesetek száma csökkent, továbbra is problémát jelent a gyorshajtás.
A járvány idején visszaeső közúti forgalom miatt is sok városban bicikliutakat jelöltek ki az autóutakon, így az újra élénkülő forgalomban figyelni kell a megváltozott helyzetre - jelezte.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 28. 11:00, csütörtök | Belföld
Velkey György László: komoly visszásságokra bukkantunk a diplomata-útlevelek kapcsán
Komoly visszásságokra bukkantak a Szijjártó Péter korábbi külügyminiszter által kiadott, nem alanyi jogon járó diplomata-útlevelek átvizsgálása során
2026. Május 28. 07:00, csütörtök | Belföld
Kormányszóvivők: az agrárkamara, a Klebelsberg Központ és a magántőkealapok felülvizsgálatáról is döntött a kormány
2026. Május 27. 14:00, szerda | Belföld
Magyar Péter felmentette a TEK főigazgatói tisztségéből Hajdu Jánost
Magyar Péter május 27-vel felmentette Hajdu János tábornokot a Terrorelhárítási Központ (TEK) főigazgatói pozíciójából - tudatta a kormányfő kedd este a Facebook-oldalán.
2026. Május 27. 12:00, szerda | Belföld
Megjelent a Klebelsberg Központ és a tankerületi központok működésének felülvizsgálatáról szóló kormányhatározat
A kormány felülvizsgálja a Klebelsberg Központ és a tankerületi központok működését. Az erről szóló kormányhatározat a Magyar Közlönyben jelent meg kedden.
