Hírek
2015. Október 11. 00:00, vasárnap |
Belföld
Forrás: MTI
Jelentős mennyiségű csapadékra figyelmeztet a meteorológiai szolgálat

Négy megyére másod-, kilenc megyére és a fővárosra elsőfokú figyelmeztetést adott ki vasárnapra a meteorológiai szolgálat jelentős mennyiségű csapadék veszélye miatt.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat szombaton az MTI-hez eljuttatott figyelmeztetésében azt írta: egy érkező mediterrán ciklon hatására szombat kora estétől dél felől intenzív eső várható. A csapadék mennyisége az ország déli felén 25-45 milliméter, míg északon, északkeleten 10-20 milliméter között valószínű.
Emiatt vasárnapra Baranya, Somogy, Bács-Kiskun és Csongrád megyére narancssárga, vagyis másodfokú figyelmeztetést adtak ki.
Ugyancsak a 24 óra alatt lezúduló jelentős mennyiségű csapadék veszélye miatt Budapestre és Pest megyére, továbbá Békés, Jász-Nagykun-Szolnok, Hajdú-Bihar, Fejér, Tolna, Vas, Veszprém és Zala megyére elsőfokú figyelmeztetést adtak ki.
Kiemelték továbbá, hogy vasárnap az Alföld északi részén és az Északi-középhegységben viharossá fokozódik a szél is. A legerősebb lökések 60-70 kilométer/óra körül várhatók, de a Nyugat-Dunántúlon is előfordulhatnak 60 kilométer/órát meghaladó széllökések.
Az előrejelzés szerint a legalacsonyabb hőmérséklet 5-11 Celsius-fok között valószínű. A nappali maximumok 7-12 fok között alakulhatnak.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 09. 10:36, szombat | Belföld
Hőség - ÉKM: időszakosan felfüggesztik a kamionstopot a hétvégén
A hőség miatt időszakosan feloldják a nehéz tehergépjárművek forgalomkorlátozását szombaton, illetve vasárnap - közölte az Építési és Közlekedési Minisztérium (ÉKM) pénteken az MTI-vel.
2025. Augusztus 09. 10:33, szombat | Belföld
Kísérleti közösségi közlekedési projekt indul Magyarországon a Hyundai körzeműködésével
2025. Augusztus 08. 08:03, péntek | Belföld
Összesen 1000 új autóbuszt vesz a MÁV
A nyáron érkezett 131 új autóbusz után újabb 869 járművel gyarapodik a MÁV-csoport flottája, ugyanis eredményesen zárult a buszbeszerzésre meghirdetett közbeszerzési eljárás.
2025. Augusztus 08. 08:02, péntek | Belföld
A hétvégére visszatér a kánikula
A hétvégére visszatér a kánikula és napról napra melegebb lesz, vasárnap már 33-38 Celsius-fok között alakul a csúcshőmérséklet.