Hírek
2018. Május 22. 05:00, kedd |
Belföld
Forrás: mti - fotó: police.hu
Ismét elfogtak egy olasz kutyacsempészt Zalában
Harmincegy kölyökkutyát zsúfolt egy személyautó csomagtartójába egy olasz férfi, aki ellen állatkínzás miatt indult eljárás Zalában - közölte a rendőrség honlapján hétfőn a megyei rendőr-főkapitányság.
A járőrök szombat reggel, az M70-es autóút csörnyeföldei pihenőjénél ellenőrizték az olasz rendszámú személyautót, melynek csomagterében több tucat kiskutyát találtak. A kutyáknak nem volt egyedi jelölése és az olasz férfi az állategészségügyi kiskönyveket sem tudta bemutatni.
Az olasz férfi a Magyarországon vásárolt állatokat ivóvíz és élelem nélkül szállította. A rendőrök megítélése szerint ha ilyen körülmények között viszik tovább a kölyökkutyákat, akkor károsodhatott volna az egészségük.
A hatósági állatorvos vizsgálata alátámasztotta az állatkínzás bűncselekményének gyanúját, ezért a rendőrök a kutyákat lefoglalták, majd átadták egy állatvédő szervezetnek.
A 41 éves olasz sofőr ellen állatkínzás megalapozott gyanúja miatt indult eljárás.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 11. 06:53, csütörtök | Belföld
Nébih: ismét megjelentek a tűzifacsalók
2025. December 11. 05:00, csütörtök | Belföld
Szőlő utcai ügy: Szombaton demonstrációt tartanak Budapesten
Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke tüntetésre hívta követőit a hétvégére, a Szőlő utcai üggyel összefüggésben.
2025. December 10. 07:12, szerda | Belföld
Navracsics Tibor szerint a kormány ott áll az önkormányzatok mögött
A kormány ott áll az önkormányzatok mögött, ha nehézségek állnak elő - mondta Navracsics Tibor közigazgatási és területfejlesztési miniszter kedden Budapesten, a vis maior támogatások odaítéléséről szóló okiratok átadásán.
