Hírek
2016. December 20. 05:00, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Ingyenesek lesznek egyes távközlési szolgáltatások a karácsonyi időszakban
Ingyenesek lesznek egyes távközlési szolgáltatások a karácsonyi időszakban - közölték az MTI által megkérdezett szolgáltatók.
A Magyar Telekom lakossági és üzleti ügyfelei egyaránt ingyenesen hívhatják egymást alapdíjas irányokba a szolgáltató mobil és vezetékes hálózatán belül belföldön 2016. december 24. 00 óra 01 perctől 2016. december 26. éjfélig.
Ugyanebben az időszakban a Telenor havidíjas és feltöltőkártyás ügyfelei korlátlanul használhatják a mobilinternetet. A cég közleményében felidézte, hogy a legutóbbi ingyenes napján 24 óra alatt több mint 196 terabájtot generáltak a felhasználók, ami 43 ezer DVD-n férne el.
A Telenor nem reprezentatív online felmérése szerint a karácsonyi jókívánságok elküldésére a válaszadók közül 10-ból 8-an már közösségi platformokat (például Facebook) használnak, míg a hagyományos hanghívást 10-ből 7 megkérdezett használja, SMS-t pedig csak minden negyedik küld. Csevegőappokat 39 százalék használ, negyedük pedig videohívásban is tolmácsolja a jókívánságokat.
A Vodafone november 17-étől a lakossági, flotta és kisvállalati ügyfelei részére hűségidőtől függően meghatározott időre díjmentes adat- és hangforgalmat biztosít, amelyről az érintett ügyfelek SMS-ben kapnak majd értesítést. A díjmentes adatot az Android-ra iOS-re is letölthető Mobil Vodafone alkalmazáson keresztül, a díjmentes hangforgalmat pedig a kapott SMS-re küldött válaszüzenettel lehet aktiválni 2017. január 31-ig.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 28. 19:03, vasárnap | Belföld
Hőség - Magyar Péter: a kormány a közszférában otthoni munkavégzést rendel el hétfőtől
A kormány a közszférában otthoni munkavégzést rendel el hétfőtől, és erre kér minden munkáltatót - közölte Magyar Péter miniszterelnök a Facebook-oldalán vasárnap délután.
2026. Június 28. 16:42, vasárnap | Belföld
Július 1-től lép hatályba a 3 eurós uniós vámszabály
Július 1-jétől Magyarországon is érvényesek az új uniós vámszabályok: az EU-n kívüli webáruházból rendelt, 150 euró alatti értékű csomagokban lévő áruféleségek után 3 eurós vámot kell fizetni
2026. Június 28. 11:49, vasárnap | Belföld
Kapitány István: Magyarország részese az európai energiatárolásról szóló megállapodásnak
Magyarország részesévé vált annak a háromoldalú megállapodásnak, amely 22 uniós tagállam, több európai uniós intézmény és iparági szereplők részvételével jött létre az energiatárolás európai kiépítésének felgyorsítására
2026. Június 27. 14:00, szombat | Belföld
Magyar Péter: Magyarországon kiemelkedően magas az eurózónához való csatlakozás támogatottsága
Magyarországon kiemelkedően magas, 70-75 százalék körüli az eurózónához való csatlakozás támogatottsága
