Hírek
2020. Április 29. 07:08, szerda |
Belföld
Forrás: infovárosok/police.hu
Gyerekek szexuális kizsákmányolásával vádolnak egy óvónőt és élettársát
Az óvónőt és élettársát azzal gyanúsítják, hogy nemcsak a nő unokahúgát abuzálták szexuálisan, hanem a férfi saját gyermekükkel is folytatott szexuális cselekményeket. Gyermekpornográf tartalmakat is készítettek.
A nyomozók nemzetközi együttműködéssel 2019 márciusában azonosított egy óvónőt és élettársát, akik a nő gyermekkorú unokahúgát szexuálisan abuzálták. A nyomozás során megállapították a rendőrök, hogy a férfi saját gyermekükkel is folytatott szexuális cselekményeket – közölte oldalán a rendőrség.
Kifejtve, hogy a magyar nyomozók az Europollal és több külföldi társszervvel együttműködve megállapították a két gyanúsított személyazonosságát, akik a dark weben különböző pedofil fórumokon terjesztették a szexuális visszaéléseikről készített gyermekpornográf felvételeket. A gyerekeket a rendőrség az illetékes hatóságok bevonásával biztonságba helyezte. A nyomozók az eljárás során bizonyítékokat találtak arra is, hogy a gyanúsított óvónő a munkahelyén is készített gyermekpornográf felvételeket több rábízott óvodásról.
A házkutatáskor a nyomozók informatikai eszközöket foglaltak le, amelyeken különböző vizsgálatokat követően további gyermekpornográf tartalmú kép- és videófelvételeket találtak.
A rendőrök befejezték a nyomozást szexuális erőszak és más bűncselekmények megalapozott gyanúja miatt a férfival és a nővel szemben, és vádemelést javasolnak.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 12. 13:00, vasárnap | Belföld
MTVA: a közszolgálati hírszolgáltatás összehangoltan és fokozatosan újraindul a közmédia felületein
Megkezdődött a hírszolgáltatás fokozatos újraindítása az M1 képernyőjén, a közmédia rádiós felületein, valamint a digitális platformokon
2026. Július 12. 10:00, vasárnap | Belföld
Magyar Péter: hétfőn az Országgyűlés elfogadja az alaptörvény 17. módosítását
Hétfőn az Országgyűlés elfogadja az alaptörvény 17. módosítását. A köztársasági elnöknek öt napja lesz, hogy aláírja azt. Ha nem teszi meg, akkor megindítható ellene a megfosztási eljárás
2026. Július 11. 14:00, szombat | Belföld
Orbán Anita: a Nyugat-Balkán uniós csatlakozása Európa versenyképességét is erősíti
A Nyugat-Balkán térségének stabilitása Magyarország és egész Európa biztonságát, uniós csatlakozása pedig Európa versenyképességét is erősíti
2026. Július 11. 13:00, szombat | Belföld
UniCredit: idén 1,3 százalékkal, jövőre 2,5 százalékkal bővülhet a magyar gazdaság
Idén a magyar GDP-növekedése 1,3 százalékos lehet, majd jövőre a beruházások fellendülésével 2,5 százalékra javul
