Hírek
2012. Március 07. 14:01, szerda |
Külföld
Forrás: OrientPress
Globális chipsadót akar az ENSZ
Az egészségtelen élelmiszereket terhelő különadó bevezetését javasolja az ENSZ.
Olivier de Schutter, a világszervezet táplálkozásügyi különmegbízottja jelentésében azt írta: különadót kellene kivetni a chipsekre, a kólára és valamennyi más, magas cukor-, só- vagy zsírtartalmú termékre.
Az ENSZ szerint nagyobb mértékben kell támogatni a friss zöldség és gyümölcs fogyasztását. Változtatni kell az élelmiszerek marketingjére vonatkozó szabályokon: a gyorséttermi ételek gyerekeket célzó reklámját tiltani, a felnőtteket célzó reklámokat pedig korlátozni kell.
Továbbá át kell alakítani az agrártámogatási rendszert, hogy a szubvenciók az egészséges táplálkozást segítsék elő. Schutter rámutatott: az élelmiszer-termelés globális rendszere „mélyen diszfunkcionális”, a szegényeknek kevés, a gazdagoknak pedig egészségtelen élelmet biztosít. Ismeretes, Magyarországon tavaly szeptembertől néhány egészségtelennek nyilvánított cukros, sós terméket chipsadóval terhel a kormány – minderről a Magyar Hírlap számolt be.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 13. 12:00, hétfő | Külföld
Brit miniszterelnök: Magyarország és az európai demokrácia történelmi pillanata Magyar Péter választási győzelme
Keir Starmer brit miniszterelnök szerint Magyar Péter választási győzelme történelmi pillanat, nem csupán Magyarország, hanem az európai demokrácia számára is.
2026. Április 13. 10:00, hétfő | Külföld
Választás 2026 - Ursula von der Leyen: Magyarország Európát választotta
Magyarország Európát választotta - írta X-bejegyzésében az Európai Bizottság elnöke vasárnap este a magyarországi parlamenti választások eredményeire reagálva.
2026. Április 11. 10:21, szombat | Külföld
Zelenszkij: Ukrajna tavasszal befejezi a Barátság kőolajvezeték javítását
2026. Április 10. 13:00, péntek | Külföld
Donald Trump a NATO-ra is helyezett nyomásgyakorlás szükségességéről írt közösségi oldalán
Donald Trump amerikai elnök a NATO-ra is helyezett nyomásgyakorlás szükségességéről szóló bejegyzést tett közzé csütörtökön internetes közösségi oldalán.
