Hírek
2016. Április 14. 15:35, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Folytatódik a szeles idő, de egyre melegebb is lesz

A hétvégén is folytatódik a szeles idő. Helyenként egy-egy záporra is készülni kell, de ismét egyre több napsütésre és felmelegedésre lehet számítani: néhol 27 Celsius-fokig emelkedhet a hőmérséklet
- derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat csütörtökön az MTI-hez eljuttatott országos, középtávú előrejelzéséből.
Pénteken a több-kevesebb napsütés mellett legfeljebb keleten lehet egy-egy futó zápor. Továbbá többfelé megélénkül, néhol meg is erősödik a szél. A legalacsonyabb hőmérséklet 3-10, a legmagasabb hőmérséklet 17-22 fok között alakul.
Szombaton több helyen megerősödik, a Dunántúlon néhol viharossá is fokozódik a szél, de legfeljebb az északi, északkeleti határnál lehet egy-egy zápor. Másutt már inkább napos idő várható. A leghidegebb órákban 7-12 fok lehet, napközben 20-25 fokig melegszik a levegő.
Vasárnap is alapvetően napos idő várható. Napközben legfeljebb északon lehet egy-egy zápor, estefelé zivatar. Ugyanakkor a szél továbbra is sokfelé erős, a Dunántúlon időnként viharos lesz. A minimumhőmérséklet 10-15, a maximumhőmérséklet 22-27 fok között alakul - olvasható az előrejelzésben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 14. 07:16, kedd | Belföld
Az OTP és a magyar állam közösen újítja fel a gödöllői kastélyt
A 20. század nem a mecénások évszázada volt a magyar műemléktörténetben, de ez a korszak most véget ért.
2025. Október 14. 07:14, kedd | Belföld
Orbán Viktort dicsérte Donald Trump
Orbán Viktor egy nagyszerű vezető - jelentette ki Donald Trump amerikai elnök hétfőn az egyiptomi Sarm-es-Sejkben rendezett békekonferencián.
2025. Október 14. 07:08, kedd | Belföld
Orbán Viktor: ha nincs tárgyalás, nincs béke
Ha nincs tárgyalás, nincs béke - írta Orbán Viktor miniszterelnök hétfő este a Facebookon közzétett bejegyzésében.