Hírek
2021. Március 14. 09:52, vasárnap |
Belföld
Forrás: infováros/police.hu
Ez már nem diákcsíny

Veréssel fenyegetve zaklatta osztálytársát egy 18 éves fiatal.
A nagyatádi nyomozók zaklatás miatt indítottak eljárást egy csurgói iskola diákjával szemben, aki 2020 decemberében a nála három évvel fiatalabb osztálytársát telefonon keresztül, illetve több szöveges üzenetben is veréssel fenyegette meg, hogyha „beteszi a lábát az iskolába” – közölte a rendőrség.
Az egyenruhások a feltételezett elkövetőt zaklatás vétség megalapozott gyanúja miatt hallgatták ki. A 18 éves férfi beismerő vallomása során úgy nyilatkozott, hogy megbánta tettét, fenyegetéseit pedig nem gondolta komolyan.
A rendőrök a szükséges nyomozati cselekményeket elvégezték, és eljárás során keletkezett iratokat a napokban vádemelési javaslattal küldték meg a Nagyatádi Járási Ügyészség részére.
A Somogy Megyei Rendőr-főkapitányság felhívja a figyelmet, hogy az ilyen zaklatásnak (cyberbullying) erős, negatívan befolyásoló hatása van, a zaklatás áldozata nem tudja élni a mindennapi életét a zaklató tevékenységének következtében – például mert állandóan félelemben, vagy bizonytalanságban él. Az internethasználat terjedésével az online zaklatás is egyre nagyobb gondot okoz a mindennapokban.
A szülőknek meg kellene érteni, és el kell fogadni az online világ térnyerését. Az nem megoldás, hogy a gyermektől elveszik az eszközöket, vagy titokban elolvassák a levelezéseiket. Fontos, hogy a gyerekkel beszélgessen a szülő, legyen meg a bizalom, mert csak így mer segítséget kérni a gyermeke, ha bajban van – tette hozzá a rendőrség.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 12. 07:41, kedd | Belföld
Katasztrófavédelem: Budapesten és hét vármegyében lesz szúnyogirtás a héten
A héten öt budapesti kerületben és hét vármegyében lesz szúnyoggyérítés - tájékoztatta a program végrehajtásáért felelős Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) hétfőn az MTI-t.
2025. Augusztus 12. 07:38, kedd | Belföld
Szijjártó Péter az orosz miniszterelnök-helyettessel egyeztetett a közelgő amerikai-orosz csúcstalálkozóról
Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter az orosz miniszterelnök-helyettessel egyeztetett telefonon hétfőn a közelgő amerikai-orosz csúcstalálkozóról.
2025. Augusztus 11. 07:12, hétfő | Belföld
Folytatódik a hőség a héten
2025. Augusztus 10. 08:12, vasárnap | Belföld
Országos tűzgyújtási tilalom lépett életbe
A jelentős nappali felmelegedés és a csapadékhiány miatt vasárnap ismét országos tűzgyújtási tilalom lép életbe - közölte a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) szombaton a honlapján.