Hírek
2016. Március 12. 03:00, szombat |
Külföld
Forrás: mti
Embercsempész bűnszövetkezetet számoltak fel a román hatóságok
Migránsokat Irakból Nyugat-Európába szállító embercsempész bűnszövetkezetet számolt fel a román határrendőrség és a szervezett bűnözés elleni ügyészség - közölte pénteken a román határrendőrség.
A három román és két iraki állampolgár alkotta bűnszövetkezet fejenként 12 ezer dollárt (3,3 millió forint) kért a migránsoktól, hogy Nyugat-Európába juttassák őket. A csempészútvonal Irakból Törökországon, Cipruson, Bulgárián és Románián át vezetett. A végső célállomás Németország, Anglia, Svédország vagy Norvégia lett volna, ahol a migránsok politikai menedékjogot akartak kérni.
A határrendőrség közlése szerint a migránsok turistavízummal léptek be Romániába. Az embercsempészek többféle illegális határátlépési módszert alkalmaztak, buszokba vagy teherszállító járművek utánfutójába rejtették őket vagy hamis bolgár személyi iratokkal kísérelték meg az illegális határátlépést a román-magyar határon.
A közlemény szerint a román hatóságok már a tavalyi év közepe óta nyomoznak az ügyben, hiszen június és augusztus között 14 emberből álló, összesen négy migránscsoportot tartóztattak fel a magyar-román határ nagylaki és a Temes megyei csanádi határátkelőjénél. A pénteki közlemény szerint a bűnszövetkezet tagjai ellen büntetőjogi eljárás indult. A közleményből nem derült ki, hogy az embercsempész bandának lehettek-e sikeres akciói is.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 01. 14:00, vasárnap | Külföld
Lezárják a Hormuzi-szorost
Az iráni Forradalmi Gárda közölte szombaton, hogy lezárják a hajóforgalom elől a Hormuzi-szorost, amelyen a világ tengeri olajforgalmának mintegy ötöde halad át.
2026. Március 01. 08:55, vasárnap | Külföld
Iráni konfliktus - Meghalt Irán legfőbb vezetője
Donald Trump amerikai elnök közösségi oldalán hivatalosan is megerősítette, hogy Ali Hamenei ajatollah, Irán legfelsőbb vezetője meghalt.
2026. Február 28. 08:55, szombat | Külföld
Izrael megtámadta Iránt
Izrael megelőző csapást mért Iránra - jelentette be szombat reggel Jiszrael Kac izraeli védelmi miniszter. Az IRNA iráni állami hírügynökség mindeközben robbanásokat jelentett Teheránból.
2026. Február 26. 16:00, csütörtök | Külföld
Szerdától csak elektronikus beutazási engedéllyel lehet az Egyesült Királyságba utazni
Szerdától kizárólag az elektronikus beutazási engedély (Electronic Travel Authorisation, ETA) birtokában léphetnek be a nem vízumkötelezett külföldiek, köztük az Európai Unió állampolgárai az Egyesült Királyságba.
