Hírek
2023. Szeptember 16. 06:00, szombat |
Belföld
Forrás: MTI
EM: idén nyár végéig több napelemes kapacitás létesült, mint korábban bármelyik teljes évben
Nyár végéig több napelemes kapacitás létesült Magyarországon az idén, mint korábban bármelyik teljes évben - közölte az Energiaügyi Minisztérium (EM) a Facebook-oldalán pénteken.
A bejegyzésben a Mavir (Magyar Villamosenergia-ipari Rendszerirányító Zrt.) legfrissebb adatösszesítését ismertetve a tárca közölte: ipari naperőművekben 3124 megawatt (MW), háztartási méretű napelemes rendszerekben 2080 megawatt beépített teljesítmény csatlakozott a hazai villamos energia hálózatra 2023 szeptember elejéig. Az összes naperőművi kapacitás így meghaladja az 5200 megawattot.
Az idei 1187 megawattnyi bővülés több mint 100 megawattal múlja felül a tavalyi rekordévben tizenkét hónap alatt elért gyarapodást - emelte ki a bejegyzésben a tárca.
Az 50 kilowatt (KW) alatti rendszerekből a korábban 2030-ra várt 200 ezres darabszámhoz képest már most több mint 231 ezer üzemel Magyarországon. Az 50 KW feletti fotovoltaikus létesítmények a villamosenergia-rendszer összes beépített teljesítményének közel 30 százalékát adják.
Az Energiaügyi Minisztérium elsősorban az atomenergia és a napenergia kettősére támaszkodva erősíti a hazai önellátási képességeket, Magyarország energiafüggetlenségét. A korábban a következő évtized elejére megcélzott 6000 megawatt fotovoltaikus teljesítmény akár már jövőre termelésbe állhat - közölte a minisztérium.
Fotó: Pixabay
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 13. 07:43, kedd | Belföld
Februárban dupla nyugdíj érkezik, és jön a 14. havi nyugdíj első részlete is
Február különösen erős hónap lesz a nyugdíjasok számára, hiszen dupla nyugdíj érkezik, megérkezik a rendes és a 13. havi nyugdíj, valamint a 14. havi nyugdíj első részlete is
2026. Január 13. 07:32, kedd | Belföld
2025-ben az előző évi rekordját is megdöntötte a turizmus
A tavalyi a hazai turizmus új rekordéve, amikor az előző évi rekordját is megdöntötte, a vendégek száma meghaladta a 20 milliót
2026. Január 13. 07:24, kedd | Belföld
Hideg idő - A Dunántúl jelentős részére adott ki riasztást ónos eső miatt a HungaroMet
A Dunántúl jelentős részére adott ki riasztást ónos eső miatt a HungaroMet:
2026. Január 12. 07:39, hétfő | Belföld
Mávinform: indul a peronépítés Keleti pályaudvaron, módosul a dunántúli távolsági vonalak közlekedési rendje
Hétfőn kezdődik az akadálymentes peron építése a Keleti pályaudvaron, ezért módosul a Keleti pályaudvart érintő dunántúli távolsági vonalak közlekedési rendje, több dunántúli vonat végállomása Kelenföldre kerül át
