Hírek
2018. Július 29. 07:22, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti - fotó: pixabay
El kell kezdeni a hepatitiszfertőzöttek kiszűrését és kezelését

El kell kezdeni a vírusos hepatitisszel fertőzöttek kiszűrését és kezelését ahhoz, hogy 2030-ra már ne jelentsen népegészségügyi problémát ez a betegség
- közölte az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) szombaton, a hepatitisz világnapján az MTI-vel. A közlemény szerint a kormányzat 2017-ben csatlakozott az Egészségügyi Világszervezet (WHO) kezdeményezéséhez, amelynek célja a különböző vírusfertőzések által okozott májgyulladás visszaszorítása.
A jelenleg ismert hepatitisz vírusokat A-tól G-ig jelzik, a kezdeményezés a vérrel és testnedvekkel terjedő hepatitisz B és a hepatitisz C fertőzés visszaszorítására összpontosít.
A folyamat első lépéseként az egészségügyi dolgozók kötelező hepatitis C-szűrését végzi majd el az Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálat - közölték. A hepatitisz C-fertőzés megszüntetése érdekében szakértői bizottság jön létre, amelynek feladata a teljes visszaszorítás tervének kidolgozása és a lehetséges fertőzött csoportok meghatározása - írták.
A krónikus vírushepatitisz-fertőzések a lakosság csaknem egy százalékát érintik Magyarországon. Mivel a fertőzések évtizedekig lappanghatnak úgy, hogy közben nem okoznak jellegzetes panaszokat, a fertőzöttek nagy része nem is tud fertőző betegségéről - emelték ki.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 02. 09:50, péntek | Belföld
Agrometeorológia: nagy szükség lenne a májusi esőre
Az Alföldön és a Kisalföldön nagy területen száraz a talaj, ezért rendkívül nehezen kel a vetés; a jövő hét elején ugyan a lehűlés mellett érkezik több-kevesebb csapadék, de területi eloszlása ismét egyenetlennek ígérkezik
2025. Május 02. 09:49, péntek | Belföld
Idén már 21 kutyabarát strand és fürdetőhely várja országszerte a kutyásokat
Gyarapodott a hazai kutyabarát strandok száma: tíz éve csak 8, idén már 21 kutyabarát strand és fürdetőhely várja országszerte a kutyásokat, ami jól mutatja a kutyabarát helyek iránti igény jelentős növekedését
2025. Május 02. 09:48, péntek | Belföld
Folytatódik a nyárias idő a hétvégén, de vasárnap már lehetnek záporok
Folytatódik a napos idő május első hétvégéjén, szombaton akár 31 Celsius-fok is lehet.
2025. Május 02. 09:44, péntek | Belföld
Orbán Viktor szerint az Európai Unió miatt teljesít továbbra is rosszul a magyar gazdaság
Nem akarok feladni egyetlen célt sem, amit 2025-re kitűztünk, ezért van az, hogy - bár tudatában voltunk a várható növekedési adatnak -, a parlamentben mégis elfogadtuk Európa legnagyobb adócsökkentési programját