Városlista
2025. november 28, péntek - Stefánia

Hírek

2022. Április 07. 08:39, csütörtök | Belföld
Forrás: mti - fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

Eggyel több országos listás mandátumot nyert a Fidesz

Eggyel több országos listás mandátumot nyert a Fidesz

Eggyel bővült, 136-ra nőtt a Fidesz-KDNP által elnyert mandátumok száma, a DK-Jobbik-LMP-MSZP-Momentum-Párbeszédé pedig eggyel csökkent - derül ki a Nemzeti Választási Iroda adataiból.

Az NVI vasárnap kezdte meg a levélben érkezett szavazatok számlálását. Csütörtök reggelig 161 548 érvényes levélszavazatot számoltak össze, ebből 151 279-et kapott a Fidesz-KDNP pártszövetség, míg DK-Jobbik-LMP-MSZP-Momentum-Párbeszéd 7 006-ot, a Mi Hazánk Mozgalom pedig 1 705-öt.

A határon túli magyarok által leadott levélszavazatokat az országos listás mandátumok szétosztásánál veszik figyelembe. Mivel a levélszavazatok miatt jelentősen megnőtt a Fidesz-KDNP pártlistára jutó szavazat, így ez a lista még egy mandátumhoz jutott, egyúttal a DK-Jobbik-LMP-MSZP-Momentum-Párbeszéd elveszített egy listás mandátumot, mert már nem volt elég szavazata az utolsóként kiosztandó mandátum megszerzéséhez, így összesen már csak 55 mandátuma van.

A Parlamentbe még bejutó Mi Hazánk Mozgalomnak nem változott a mandátumszáma.

Az NVI folyamatosan ellenőrzi a visszaérkezett levélszavazatok azonosító nyilatkozatait és számlálja össze az érvényes nyilatkozatokhoz tartozó szavazatokat, így az országos listás mandátumok megoszlása az egyes pártlisták között még változhat.

Az április 3-ai parlamenti választás a Fidesz-KDNP ismételt kétharmados győzelmét hozta.

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 28. 07:28, péntek | Belföld

Orbán Viktor: azért utazok Moszkvába, hogy biztosított legyen Magyarország energiaellátása

Azért utazok Moszkvába, hogy télre is, és a következő évre is biztosított legyen Magyarország energiaellátása, megfizethető áron -

2025. November 27. 07:38, csütörtök | Belföld

Jövő héten létrejöhet a megállapodás a 2026. évi minimálbér- és garantált bérminimum emelés mértékéről

Akár már a jövő héten létrejöhet a megállapodás a 2026. évi minimálbér- és garantált bérminimum emelés mértékéről

2025. November 27. 07:34, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: az otthonteremtési program eddigi eredményei imponzánsak