Hírek
2024. Szeptember 11. 06:00, szerda |
Külföld
Forrás: MTI
Dróntámadás érte a moszkvai régiót
Életét vesztette egy 46 éves nő és hárman megsebesültek az orosz fővárostól mintegy félszáz kilométerre északkeletre található Ramenszkoje városban elleni dróntámadásban - közölte Andrej Vorobjov, a moszkvai régió kormányzója.
Pilóta nélküli repülőszerkezetek egy lakóház 10. és 11. emeletén tüzet okoztak, egy másikban pedig a nyolcadik emeleten károkat. Az első jelentések egy kilencéves gyermek haláláról is beszámoltak, de ezt az értesülést később cáfolták.
Vorobjov szerint összesen 14 drónt lőttek le éjszaka a moszkvai régióban, Podolszk, Ramenszkoje, Ljuberci, Domogyedovo és Kolomna környékén.
Szergej Szobjanyin moszkvai polgármester bejelentette, hogy az egyik pilóta nélküli repülőgép roncsai a Zsukovszkij nemzetközi repülőtér közelében zuhantak le, amelyet lezártak a forgalom elől.
Lelőtt drónok repeszei által okozta károkról számolt be Mihail Suvalov, a Moszkva megyei Kasira város polgármestere is. A lehulló darabok egy óvoda és egy lakóház épületét rongálták meg.
Tula megyében egy üzemanyagot tároló létesítményre hullottak egy távirányítású repülőszerkezet törmelékei.
Az orosz védelmi minisztérium közölte, hogy a légvédelem az éjszaka folyamán 144 ukrán drónt lőtt le vagy fogott el kilenc orosz régió felett: 72-t a Brjanszk, huszat Moszkva, 14-et Kurszk, 13-at Tula, nyolcat a Belgorodi terület felett, hetet Kaluga, ötöt Voronyezs, négyet Lipeck, egyet pedig Orjol megye légterében.
Az orosz Nyomozó Bizottság (SZK) a történtek után terrortámadás címén indított büntetőeljárást.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 13. 10:00, hétfő | Külföld
Választás 2026 - Ursula von der Leyen: Magyarország Európát választotta
Magyarország Európát választotta - írta X-bejegyzésében az Európai Bizottság elnöke vasárnap este a magyarországi parlamenti választások eredményeire reagálva.
2026. Április 11. 10:21, szombat | Külföld
Zelenszkij: Ukrajna tavasszal befejezi a Barátság kőolajvezeték javítását
2026. Április 10. 13:00, péntek | Külföld
Donald Trump a NATO-ra is helyezett nyomásgyakorlás szükségességéről írt közösségi oldalán
Donald Trump amerikai elnök a NATO-ra is helyezett nyomásgyakorlás szükségességéről szóló bejegyzést tett közzé csütörtökön internetes közösségi oldalán.
2026. Április 10. 12:00, péntek | Külföld
Andrej Babis az üzemanyagáraik jelentős csökkentésére szólította fel az Orlent és a Molt
Andrej Babis cseh miniszterelnök csütörtökön felszólította az üzemanyag-forgalmazó PKN Orlent és a Molt, hogy jelentősen csökkentsék áraikat.
