Városlista
2026. április 13, hétfő - Ida

Hírek

2011. November 10. 07:28, csütörtök | Belföld
Forrás: Orientpress.hu

Csökkennek az állattartás, a húsipar, és a borászat terhei

Csökkennek az állattartás, a húsipar, és a borászat terhei

Igazságosabb lesz az élelmiszerlánc-felügyeleti díjak megoszlása, arányosabb lesz a teherviselés - mondta Bognár Lajos az élelmiszer termékpálya szereplőinek.

A helyettes államtitkár az élelmiszerlánc-felügyeleti díjak új szabályozásáról tájékoztatta az érintetteket.

Csökkennek az állattartás, a húsipar, és a borászat terhei, így az őstermelők is jobban járnak - írja sajtóközleményében a Vidékfejlesztési Minisztérium. A többi között alacsonyabbak lesznek a húsvizsgálat, az állatszállítás, az állatjelölés díjai, valamint egyes minősítő vizsgálatok és az engedélyeztetés költségei.

Az új szabályozás célkitűzése, hogy a költségekből azok a piaci szereplők is részt vállaljanak, akik jelenleg is hatósági felügyelet alatt állnak, de nem fizetnek érte; ezzel egy időben pedig a teherviselésben túlzottan érintett ágazatok költségei csökkenjenek. A túlterhelt ágazatokra is vonatkozó, új felügyeleti díj befizetését jelentősen kompenzálja, hogy az általuk eddig fizetett díjak nagyban csökkennek.

Az élelmiszerlánc-felügyeleti díj bevezetésének alapvető célja még, hogy az élelmiszerlánc egyes szektorainak bevételéhez igazítsák az adott szektorra kiszabott, fizetendő díjtételeket. Mivel az igazgatási szolgáltatási díjak meglévő rendszere nem alkalmas erre, ezért a szaktárca egy általánosan fizetendő, bevétel alapon számolt felügyeleti díjat állapított meg. A díjak jogszabályi hátterének átalakításával a rendszer átláthatóbbá válik.

Az új díjtétel rendelet már a jövő év elején megjelenik - így az élelmiszerlánc piaci szereplői meg tudják tervezni a jövő évi költségeiket -, de a csökkentett díjtételek csak 2012. július 1-el lépnek hatályba, mivel az élelmiszerlánc-felügyeleti díj első részletét július 31-ig kell befizetni.

OrientPress Hírügynökség, kormany.hu
Kép: OrientPress Hírügynökség / archívum

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 13. 16:06, hétfő | Belföld

Magyar Péter: a magyar emberek történelmet írtak

Magyarország és a magyar emberek történelmet írtak, a Tisza Párt óriási felhatalmazást kapott, ami óriási felelősséget jelent

2026. Április 13. 09:16, hétfő | Belföld

Kilőtt a forint a választási eredmény hírére

Négy éve nem volt ilyen erős a magyar fizetőeszköz.

2026. Április 13. 07:08, hétfő | Belföld

Választás 2026 – 96,89 százalékos feldolgozottság - Tisza kétharmad

Az országos listákra leadott szavazatok 96,89 százalékos feldolgozottságánál a pártlistákra leadott szavazatok száma a következő a Nemzeti Választási Iroda adatai szerint:

2026. Április 13. 07:07, hétfő | Belföld

Magyar Péter: a Tisza-kormány minden magyart képviselni fog

A Tisza-kormány minden magyart képviselni fog - jelentette ki Magyar Péter vasárnap este Budapesten, pártja eredményváró rendezvényén.