Hírek
2019. Február 19. 12:04, kedd |
Belföld
Forrás: mri
Csökken a szívfejlődési rendellenességgel születő gyerekek száma
Évente körülbelül 1100 gyerek szorul kardiológiai ellátásra, de csökken a szívfejlődési rendellenességgel születő gyerekek száma - közölte a Gottsegen György a Kardiológiai Intézet (GOKI) főigazgatója kedden az M1-en.
Andréka Péter azt mondta, a csökkenés a kevesebb élve születés, illetve a fejlett méhen belüli diagnosztika miatt tapasztalható.
A komplex szívfejlődési rendellenességgel születők műtétek sorozatain, katéteres beavatkozásokon mennek keresztül, de az orvosok jó eséllyel tudnak segíteni nekik, hogy teljes életét élhessenek - ismertette.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 28. 11:00, csütörtök | Belföld
Velkey György László: komoly visszásságokra bukkantunk a diplomata-útlevelek kapcsán
Komoly visszásságokra bukkantak a Szijjártó Péter korábbi külügyminiszter által kiadott, nem alanyi jogon járó diplomata-útlevelek átvizsgálása során
2026. Május 28. 07:00, csütörtök | Belföld
Kormányszóvivők: az agrárkamara, a Klebelsberg Központ és a magántőkealapok felülvizsgálatáról is döntött a kormány
2026. Május 27. 14:00, szerda | Belföld
Magyar Péter felmentette a TEK főigazgatói tisztségéből Hajdu Jánost
Magyar Péter május 27-vel felmentette Hajdu János tábornokot a Terrorelhárítási Központ (TEK) főigazgatói pozíciójából - tudatta a kormányfő kedd este a Facebook-oldalán.
2026. Május 27. 12:00, szerda | Belföld
Megjelent a Klebelsberg Központ és a tankerületi központok működésének felülvizsgálatáról szóló kormányhatározat
A kormány felülvizsgálja a Klebelsberg Központ és a tankerületi központok működését. Az erről szóló kormányhatározat a Magyar Közlönyben jelent meg kedden.
