Hírek
2015. Július 15. 07:25, szerda |
Belföld
Forrás: MTI
Cél a legkisebb személyi jövedelemadó Európában

A Fidesz szerint működik az adócsökkentések politikája, amely több pénzt hagy a munkavállalóknál és biztosítja a gazdasági növekedést, ezért kitartanak mellette.
A nagyobbik kormánypárt keddi, MTI-hez eljuttatott közleménye szerint céljuk, hogy a magyarok fizessék Európában a legalacsonyabb személyi jövedelemadót. Felhívták a figyelmet arra, hogy a baloldal kormányzása alatt a munkavállalók átlagosan 32 százalékos személyi jövedelemadót fizettek, de politikájuk nem működött: csökkentettek a fizetések, elszegényítették a családokat és tönkretették a gazdaságot.
A Fidesz ezzel szemben 2010 után az unió egyik legalacsonyabb személyi jövedelemadó-kulcsát vezette be, miközben a legtöbb ország adóemelésekbe kezdett, a reform pedig működik: a fizetések nőttek, többen dolgoznak és a tartós gazdasági növekedés már lehetővé teszi a további adócsökkentést is. Jelezték, hogy januártól 15 százalékra csökkentik a személyi jövedelemadót, ezzel 2011 és 2016 között összesen 2300 milliárd forintot hagynak a munkavállalóknál.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 10. 08:12, vasárnap | Belföld
Országos tűzgyújtási tilalom lépett életbe
A jelentős nappali felmelegedés és a csapadékhiány miatt vasárnap ismét országos tűzgyújtási tilalom lép életbe - közölte a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) szombaton a honlapján.
2025. Augusztus 10. 08:11, vasárnap | Belföld
Újra működik az EESZT
Energiaügyi Minisztérium: ismét zavartalanul működnek az elektronikus közigazgatási felületek.
2025. Augusztus 10. 08:09, vasárnap | Belföld
Megélénkülőben az ingatlanpiac
Országosan óriási élénkülés tapasztalható az ingatlankeresésekben, a vidéki ingatlanok iránti érdeklődés megközelíti, sok esetben meghaladja a Budapestre és az agglomerációjára vonatkozót
2025. Augusztus 09. 10:36, szombat | Belföld
Hőség - ÉKM: időszakosan felfüggesztik a kamionstopot a hétvégén
A hőség miatt időszakosan feloldják a nehéz tehergépjárművek forgalomkorlátozását szombaton, illetve vasárnap - közölte az Építési és Közlekedési Minisztérium (ÉKM) pénteken az MTI-vel.