Városlista
2025. augusztus 13, szerda - Ipoly

Hírek

2018. Március 29. 07:39, csütörtök | Belföld
Forrás: mti - FOTÓ: MTI

Bővül a kedvezményes e-vonatjeggyel igénybe vehető járatok köre

Bővül a kedvezményes e-vonatjeggyel igénybe vehető járatok köre

Péntektől az eddigi 76 vonat mellett további 72, csúcsidőn kívül közlekedő járatra lesz érvényes az online megváltott menetjegyek 20 százalékos kedvezménye.

A Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) és a MÁV Magyar Államvasutak Zrt. szerdai tájékoztatása szerint a kedvezménnyel a Budapest-Szombathely/Zalaegerszeg, Budapest-Tapolca, Budapest-Balatonszentgyörgy-Nagykanizsa/Keszthely, Budapest-Pécs, Budapest-Eger, Budapest-Sátoraljaújhely, Budapest-Záhony, Budapest-Lőkösháza, Budapest-Szeged, Budapest-Győr és Sopron/Szombathely-Nagykanizsa-Pécs viszonylatokon legalább 100 kilométer távolságra utazók élhetnek. A kedvezmények a GYSEV egyes szolgáltatásaira is érvényesek, de bérletvásárlásnál nem vehetők igénybe.

A bővítést a kedvező tapasztalatokkal indokolták. A közlemény szerint az automatás vásárlással, valamint otthoni jegynyomtatással és a jegyek mobiltelefonos bemutatásával igénybe vehető 5 és 10 százalékos, illetve az alacsony kihasználtságú járatokra érvényes 20 százalékos kedvezményeket a december 10-i bevezetés óta 1 milliónál is többen vették már igénybe és ezzel csaknem 160 millió forintot spóroltak. Az érintett peremidős vonatokra 62 ezer e-vonatjegyet vásároltak az utasok az utóbbi 4 hónapban, az e-vonatjegyek forgalma 56 százalékkal nőtt december óta az előző év azonos időszakához képest - írták.

Az ünnepi hosszú hétvégén jelentős utasforgalom várható, de a pénztárak előtti sorok elkerülhetők a jegyértékesítő automaták és az elektronikus vásárlási lehetőségek igénybe vételével - áll a közleményben.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 13. 07:35, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: Magyarország segítséget nyújt Montenegrónak az erdőtüzek megfékezésében

Magyarország segítséget nyújt Montenegrónak az erdőtüzek megfékezésében, a légierő egy tűzoltási munkákban használható helikoptert küld az országba hétfős legénységgel

2025. Augusztus 13. 07:34, szerda | Belföld

AM: befejeződött a nyári aratás, kedvezőek a hozamok

A napokban befejeződött a nyári aratás Magyarországon, a rendelkezésre álló adatok alapján kedvezően alakulnak az idei betakarítás hektáronkénti hozamai és az össztermés az előzetes várakozásokhoz képest

2025. Augusztus 13. 07:32, szerda | Belföld

Hungrail: kritikus helyzetben a hazai vasúti árufuvarozás