Hírek
2020. Június 09. 05:00, kedd |
Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay
Az idősek között van a legtöbb koronavírus-fertőzött és elhunyt
Az idősek közül kerül ki a legtöbb koronavírussal fertőzött és elhunyt is - közölték a koronavirus.gov.hu oldalon hétfő délután.
A kormányzati portálon kiemelték: az eddigi 4014 igazolt fertőzött 45 százaléka, az elhunytak 89 százaléka 65 év feletti.
A 80 év feletti korosztály különösen veszélyeztetett, az elhunytak csaknem fele ebből a korosztályból kerül ki - tették hozzá.
A koronavirus.gov.hu hétfő reggel azt írta: meghalt két idős, krónikus beteg és hattal, 4014-re emelkedett az azonosított koronavírus-fertőzöttek száma Magyarországon. Az elhunytak száma 548-ra nőtt. 2284-en már meggyógyultak.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 12. 13:00, vasárnap | Belföld
MTVA: a közszolgálati hírszolgáltatás összehangoltan és fokozatosan újraindul a közmédia felületein
Megkezdődött a hírszolgáltatás fokozatos újraindítása az M1 képernyőjén, a közmédia rádiós felületein, valamint a digitális platformokon
2026. Július 12. 10:00, vasárnap | Belföld
Magyar Péter: hétfőn az Országgyűlés elfogadja az alaptörvény 17. módosítását
Hétfőn az Országgyűlés elfogadja az alaptörvény 17. módosítását. A köztársasági elnöknek öt napja lesz, hogy aláírja azt. Ha nem teszi meg, akkor megindítható ellene a megfosztási eljárás
2026. Július 11. 14:00, szombat | Belföld
Orbán Anita: a Nyugat-Balkán uniós csatlakozása Európa versenyképességét is erősíti
A Nyugat-Balkán térségének stabilitása Magyarország és egész Európa biztonságát, uniós csatlakozása pedig Európa versenyképességét is erősíti
2026. Július 11. 13:00, szombat | Belföld
UniCredit: idén 1,3 százalékkal, jövőre 2,5 százalékkal bővülhet a magyar gazdaság
Idén a magyar GDP-növekedése 1,3 százalékos lehet, majd jövőre a beruházások fellendülésével 2,5 százalékra javul
