Városlista
2026. február 11, szerda - Bertold

Hírek

2023. Január 28. 13:41, szombat | Belföld
Forrás: Ügyészség

Aranytömbökké olvasztották a lopott arany granulátumot a tolvajok

Aranytömbökké olvasztották a lopott arany granulátumot a tolvajok

Aranytömbökké olvasztották a lopott arany granulátumot a tolvajok, akikkel szemben a Budapesti XI. és XXII. Kerületi Ügyészség emelt vádat.

A vádirat szerint egy negyvenes éveiben járó férfi két másikat bízott meg azzal, hogy ékszerkészítő ismerősének telephelyéről aranygranulátumot lopjanak el.

A férfi ismerte az arany finomításának kémiai folyamatát, a savba áztatott arany granulátumot egy budapesti telephelyen olvasztótégelyben felolvasztotta és két aranytömböt öntött belőle. Az ellopott arany értéke 14 millió forint volt.

A ügyészség börtönbüntetést indítványoz ellenük.

A felvételen az olvasztás és az arany formába öntése látható.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 11. 13:00, szerda | Belföld

Már asztali számítógépen is elérhető a DÁP digitális aláírása

Már asztali számítógépen is elérhető a Digitális Állampolgárság Program (DÁP) digitális aláírása - közölte a Digitális Magyarország Ügynökség kedden az MTI-vel.

2026. Február 11. 12:00, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: az EU-val ellentétben Magyarország az új világrend nyertesei közé tartozik

Az Európai Unióval ellentétben Magyarország az új világrend nyertesei közé tartozik, azonban az eddigi sikerek folytatásához a szuverén nemzeti oldal győzelmére van szükség az áprilisi választáson

2026. Február 11. 07:09, szerda | Belföld

Orbán Viktor: létkérdés, hogy ne engedjük be az ukránokat az Európai Unióba

Létkérdés, hogy ne engedjük be az ukránokat az Európai Unióba, ha Ukrajna tag lenne, az Európai Unió már háborúban lenne - hangsúlyozta Orbán Viktor miniszterelnök kedden Szentendrén.